Gerçekten bir Banksy grafiti var mı?


Stephen Merchant ve Elgin James tarafından düzenlendi, haydutlarMerakla beklenen kara komedi, sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki izleyiciler için Amazon Prime Video’da çıktı. haydutlar toplum hizmetine katılan farklı yaşam alanlarından yedi yabancının hikayeleri aracılığıyla anlatılan, dostlukların ve kurtuluşun yürek burkan ve yürekten hissedilen hikayesidir.

Seri, hepsi ortak bir noktada birleşen ilginç ve canlı bir şekilde farklı karakterleri bünyesinde barındıran mükemmel bir oyuncu kadrosuna sahip. Onlar, işledikleri küçük suçlardan hüküm giymiş ve cezalarını çekmek için bir araya gelmiş kanun kaçağılardır – 100+ saat toplum hizmeti – sevimli bir aptal amir altında. Üyelerden biri zimmete para geçirme olayına yakalanınca işler kızışıyor ve tüm grup kendisini onun içinde buluveriyor.


Haydutlar özetledi

Stephen Merchant ve Elgin James, izleyicilere canlı bir figür yelpazesi sunmak için karakterizasyonu derinlemesine araştırdı ve klişelerin ötesine geçti. Kleptomani hastası “çalışkan Asyalı iyi kız” Rani ile başlayan dizide ayrıca küçük çaplı sahtekar Frank, sağcı bir iş adamı John ve rakibi solcu militan Myrna, inek boşanmış bir avukat Gregory, zengin sosyal etkileyici Lady Gabriella Penrose-Howe ve ardından gerçek adı Ben olan kahramanımız Christian Taylor.

Dizi nihayetinde karakterleri aynı bayrak altında bir araya getirmek için olağan ırk, sınıf, politika ve sosyal statü ayrımlarını aşıyor – topluluk ve dostluk bayrağı.

Dizi yedi karakter tanıtarak başlar. Farklılıklarına rağmen, 100 saatten fazla toplum hizmetinin mahkeme yükümlülüklerini yerine getirmek için amirlerinin dikkatli gözleri altında birlikte hizmet etmek zorundalar ve bu da onları nihayetinde cezalarından temizleyecektir.

Ancak üyelerden biri olan Christian Taylor kılığına giren Ben, istemeye istemeye tehlikeli bir çeteye bulaşıp kara para aklayınca, tüm topluluk onu kafasına takılan hapis cezasından kurtarmak için harekete geçer.


Banksy’ye açıklama

Serinin içine gömülü Banksy’ye olan övgüyü kaçırmak kolaydır. Sahnelerden birinde izleyiciler Frank’i iki resim kutusunun ortasında bir fareyi gösteren bir duvar resmine rastlar ve Frank bunun “son derece iyi” olduğunu söyler. Bunun bir grafitti olduğunu ve gerçek bir fare olmadığını anlayan Diane, Frank’ten üzerini boyamasını ister. Son anlarda Frank’in üzerinde “Banksy” yazılı bir grafiti çizdiği bulunur.

Banksy, ünlü bir İngiliz grafiti sanatçısı-aktivist ve “Hula Hoop Girl”, “Rage”, “Flower Thrower” ve “One Nation Under CCTV” gibi ünlü eserlerinden bazıları oldukça sansasyon yarattı. Frank’in çizdiği grafiti aslında Banksy tarafından yapılmıştı ve kendisi seri için grafiti imha etmeyi kabul etmişti. Serinin kredi bölümü bile Banksy’den bahsediyor, bu yüzden gerçekten onun eseri.


Yakalamak haydutlar, artık Amazon Prime Video’da mevcut.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pop-culture/the-outlaws-takeaway-is-really-banksy-graffiti?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın