George Russell, Lewis Hamilton’ın tenisten farklı olarak şu anda motor sporları dünyasındaki tek KEÇİ olduğunu söylüyor.


George Russell, F1’in şu anda Lewis Hamilton’da gridde sadece bir “harika pilota” sahip olduğunu iddia etti. Bunun, aynı anda yarışan en büyük üç oyuncuya sahip olan tenis gibi dünya çapındaki diğer sporlardan farklı olduğunu söyledi.

üzerinde konuşma F1: Izgaranın Ötesinde podcast, Mercedes sürücüsü şunları söyledi:

“Bu sezondan önce tenisi ve izlemeyi düşünüyordum. [Rafael] Nadal, Avustralya Açık’ı kazandı ve nasıl oynadığını gördü ve sonra düşündü [Roger] Federer ve sonra düşünmek [Novak] Djokoviç. Muhtemelen, oyunlarına tamamen farklı üç yaklaşımı olan tüm zamanların en iyi üç tenisçisine sahipsiniz.”

“Açıkçası, motor sporları dünyasında sadece Lewis var. [Hamilton] şimdilik.”

Lewis Hamilton, yedi şampiyonluk ve 100’den fazla zaferle F1 tarihinin tartışmasız en büyük sürücülerinden biri. Briton, son birkaç yılda spor tarihinde akla gelebilecek her rekoru kırdı ve hatta kendi rekorlarını kırdı.

Hamilton’ın yeteneği tartışılmaz olsa da, birçok kişi onun turbo hibrit dönemi boyunca rekabeti üzerinde bir ayağı olduğunu iddia ediyor. Bu süre zarfında Mercedes, sürekli olarak sınıfının lideri otomobiller üretirken, rakipleri Red Bull ve Ferrari tökezledi ve bu zorluğun üstesinden gelemedi.

Bu süre boyunca Hamilton’ın karşılaştığı tek gerçek rekabet takım arkadaşlarıydı. Bununla birlikte, yedi kez dünya şampiyonu, F1’de yarıştığı her sezonda yarış kazanan, griddeki en tutarlı sürücülerden biri.


George Russell, Lewis Hamilton’dan daha yavaş olacağını kabul ederek Mercedes’e geldi

George Russell, bu sezonun başlarında Mercedes’e gelmeden önce “sıfır beklenti” olduğunu ve takıma Lewis Hamilton’dan daha yavaş olacağını tamamen kabul ederek geldiğini söyledi. Dedi ki:

“Sıfır beklentim vardı. Her zaman, kemerimin altına birkaç yarış aldığımda ve aracı anladıktan ve bunu en üst düzeye çıkarabildiğimde büyük bir potansiyele ulaşabileceğime inandım.”

“Sezondan önce, ilk birkaç yarışta tüm zamanların en iyi pilotunun onda iki gerisindeysem, bunun önemli olmadığını kabullenmiştim. Aynı hızdaysa, önemli değil ve öndeysem önemli değil çünkü sadece kendime odaklanacağım ve bundan en iyi şekilde yararlanmaya çalışacağım.”

Russell, Hamilton olarak W13’ünde debriyaj aktivasyonu için tek kanatlı ve parmak izi olan bir direksiyon simidine sahip olmayı seçti. Bottas, Mercedes için sürerken her zaman çift kanatlı ve parmak izi düzenini tercih etti.#F1 #Mercedes https://t.co/oWOVxxFQSY

Geldiğinden beri, Russell hem sıralama turlarında hem de yarış gününde Hamilton’ı sürekli yenerek kendisini ve F1 padokunun geri kalanını şaşırttı. Genç Briton, bu sezon şu ana kadar her yarışı ilk 5’te bitiren tek sürücü.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-lewis-hamilton-goat-world-motorsports-right-now-unlike-tennis-says-george-russell?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir