Gennadiy Golovkin savaştan sonra Ryota Murata’ya kemer hediye ediyor


Gennadiy Golovkin, Japonya’daki savaşlarından hemen sonra Ryota Murata’ya saygısını gösterdi.

‘GGG’ ve Japon savaşçı bugün erken saatlerde Saitama Super Arena’da çarpıştı. Birçok kişi Golovkin’in WBA (Süper) Orta Siklet Şampiyonu’nu geçmesini beklerken, Murata ona ilk turlarda inanılmaz bir mücadele verdi.

36 yaşındaki yarışmanın birçok erken turunu kazandı ve vücuduna bazı büyük atışlar yaptı. ‘GGG’ maçın başlarında büyük bir hasar aldı, ancak kendi ateşiyle geri döndü. Dokuzuncu rauntta Golovkin tam kontroldeydi ve rakibini dövüyordu.

Dokuzuncu turda, IBF ve IBO Orta Siklet Şampiyonu gösteriyi büyük bir sağ eliyle kapattı. Murata’nın takımı daha sonra havlu attı ve maça yaklaştı. Zaferle Golovkin, 40 yaşında Birleşik 160 kiloluk Şampiyon oldu.

Maçın ardından Golovkin yine klasını gösterdi. Murata’yı soyunma odasında ziyaret etti ve WBA unvanını ona büyük bir saygı ifadesi olarak geri verdi.

Aşağıdaki videoda Gennadiy Golovkin’in Ryota Murata’yı ziyaretini izleyin:


Gennadiy Golovkin, Eylül ayında Canelo Alvarez ile karşı karşıya gelecek.

Bu hafta sonu maçına girerken, Gennadiy Golovkin’in omuzlarında büyük bir ağırlık vardı. Kazanırsa Eylül’de Canelo Alvarez ile bir randevusu olacaktı.

‘GGG’ artık kendi işiyle ilgilendi ve Meksikalı süperstarın da aynısını yapmasını bekliyor. Alvarez, önümüzdeki ay WBA (Süper) hafif ağır altın için Dmitry Bivol ile karşılaşacak. Kazanmayı başarırsa, pek çok kişinin beklediği gibi, üçlemeleri Eylül’de gerçekleşecek.

İki adam daha önce 2017 ve 2018’de iki kez savaşmıştı. İlk karşılaşmaları tartışmalı bir ikili beraberlikle sonuçlandı, birçok kişi Golovkin’in maçı açıkça kazandığına inanıyordu. Puanlamanın tartışmalı doğası sayesinde, bir yıl sonra rövanş maçı yaptılar.

Bir kez daha, iki adam yakın bir rekabet yaşadı. Ancak bu sefer, gecenin sonunda elini kaldıran Alvarez oldu. Meksikalı süperstar maçı çoğunluk kararıyla kazandı ve 40 yaşındaki oyuncuya kariyerinin tek kaybını verdi.

Şimdi, neredeyse dört yıl sonra, iki adam bir kez daha işlerini halletmeye neredeyse hazır. Bir üçleme maçı arasında duran tek şey, yenilmez Rus Dmitry Bivol’dur.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-boxing-news-watch-gennadiy-golovkin-gifts-belt-ryota-murata-war?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın