Gennadiy Golovkin, Japonya’daki eğitim kampından görüşler paylaştı


Gennadiy Golovkin Japonya’da ve 9 Nisan’da Saitama Arena’da yapılacak önemli bir orta sıklet şampiyonluk mücadelesinde Ryota Murata’yı yenmeye hazır görünüyor. Bir yıldan fazla bir süre hareketsiz kaldıktan sonra ‘GGG’, en son Aralık 2019’da savaşan başka bir dünya şampiyonuyla karşı karşıya gelecek.

Her iki adam da biraz pas taşıyacak olsa da, 39 yaşındaki Golovkin’in Canelo Alvarez’e karşı potansiyel bir üçleme ile baskın bir galibiyete ihtiyacı var. Gennadiy Golovkin, Twitter’da eğitiminden kısa bir kesit yayınlarken şimdiden heyecanlanmış görünüyor. Başlık şöyle:

“Japonya’daki ilk antrenman – bitti. Dövüş haftası neredeyse geldi”

Klipte, ‘GGG’nin dövüşünden günler uzakta dururken bazı atlama ve eldiven çalışması yaptığını görebilirsiniz. İkinci klipte Golovkin, fitness egzersizleri üzerinde çalışırken görülebilir.

Gennadiy Golovin, planlanan dövüşünden bir gün önce 8 Nisan’da 40 yaşına girecek. Profesyonel boks kariyerinin son yıllarında olduğunu söylemek güvenli. Bundan sonra iki dövüşten sonra eldivenleri kapatırsa şok olmaz.

Bununla birlikte, Murata’ya karşı olan büyük önem taşıyacaktır. 16-2 profesyonel özgeçmişiyle övünen Japon boksör, ‘GGG’nin en büyük rakibi değil. Bu nedenle, Kazak doğumlu savaşçı Murata’yı kaybetmeyi göze alamaz ya da boksör yolculuğunun sonunu getirebilir.

Gennadiy Golovkin şu anda IBF ve IBO Orta Siklet Unvanlarını elinde tutuyor. Murata’yı yenerse koleksiyona WBO Unvanını ekleyecek. Bundan sonra Golovkin, süper orta sıklet bölümünde üçüncü kez Canelo Alvarez ile karşılaşacak gibi görünüyor. Ancak üçlemenin gerçekleşmesi için Alvarez’in 7 Mayıs’ta Dmitry Bivol’u da yenmesi gerekiyor.


Gennadiy Golovkin vs. Canelo Alvarez 3 tarih için bir

İlk dövüşte tartışmalı bir beraberliğin ardından Alvarez, Golovkin’in bir profesyonel olarak ilk yenilgisi olan rövanşta ‘GGG’yi yendi. Dövüşten sonra, her iki adam da kendi kariyerlerinde ayrı yollara gitti. Canelo Alvarez sporda kilo başına en iyi olmaya devam ederken, Kazak net olmasa da bariz bir düşüş yaşadı.

Canelo vs. Golovkin 1’i aşağıdan izleyin:

Gennadiy Golovkin, Japonya'daki eğitim kampından görüşler paylaştı

Alvarez, ‘GGG’ ile rövanş maçından bu yana birden fazla ağırlık sınıfında yedi kez savaştı. Ancak Gennadiy Golovkin sadece üç kez savaştı. Alvarez’in bu noktada Gennadiy Golovkin’e hükmetme yeteneğini destekleyen birkaç faktör var. Ancak Kazak boksörün üzerinde uyumak herkes için büyük bir hata olur.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-boxing-news-gennadiy-golovkin-posts-insights-training-camp-japan?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın