Gennadiy Golovkin, Alvarez üçlemesi için sabah antrenmanını paylaşıyor


Ezici rakibi Canelo Alvarez’e karşı ringe dönüşüne iki aydan kısa bir süre kala Gennadiy Golovkin, antrenman rutininden kısa kesitler paylaştı.

‘GGG’ 17 Eylül’de Alvarez ile üçüncü kez 2017 ve 2018’deki ilk iki karşılaşmalarının yeri olan T-Mobile Arena’da karşı karşıya gelecek. Üçleme maçları için sırada Alvarez’in Tartışmasız Süper Orta Siklet Ünvanı var.

Bir Twitter gönderisinde, Kazakistanlı dövüşçü, Meksikalı süperstara karşı verdiği büyük mücadele için yaptığı hazırlıklardan bir kesit yayınladı. Golovkin, koşu ve esneme yaptığı iki fotoğrafını paylaşarak şunları yazdı:

“Sabah rutini.”

Aşağıdaki tweete göz atın:

2018’de Alvarez’e yenilmesinden bu yana Golovkin (42-1, 37 KOs) sonraki dört dövüşünü kazanmaya devam etti ve bu süreçte WBA, IBF ve IBO orta sıklet şampiyonluklarını kazandı. 40 yaşındaki oyuncu en son bu yıl Nisan ayında Ryota Murata’ya karşı dokuzuncu rauntta teknik nakavt galibiyetiyle mücadele etmişti.

31 yaşındaki Alvarez (57-1-2, 39 nakavt), WBA Hafif Ağır Siklet Şampiyonu Dmitry Bivol’un oybirliğiyle aldığı kararla şok edici bir yenilgiye uğradı.


Gennadiy Golovkin ilk kez 168 lbs ile savaşıyor

16 yıllık profesyonel kariyerinde Gennadiy Golovkin orta sıklet oldu. Eylül ayında Canelo Alvarez’e karşı merakla beklenen maçı, Kazak’ın ilk kez 168 kiloluk bölüme yükseleceğini işaret edecek.

Eddie Hearn’e göre bu, 40 yaşındaki orta sıklet şampiyonunun boksun en büyük cazibesini kazanmasına yardımcı olacak.

Hearn daha önce şunları söyledi:

“168’e geçişin Gennadiy Golovkin’e gerçekten yardımcı olacağını düşünüyorum, kariyerinin dokuz, on yılında 160 yaşında olduğunu unutmayın. Japonya’da biraz kilolu göründüğünü düşündüm ve sanırım 168 ona yardım edecek.”

İngiliz organizatör, Golovkin’in eskisinin yavaş başladığı Ryota Murata’ya karşı mücadelesinden bahsediyordu.

Golovkin ve Alvarez, 2017 ve 2018’de orta siklette savaştı. Compubox yumruk istatistiklerine göre, Golovkin Alvarez’i 12 raundun 10’unda geride bırakmasına rağmen, ilk toplantıları tartışmalı bir bölünmüş beraberlikle sona erdi.

2018’deki rövanş, Alvarez’in Golovkin’i 12 raunttan sonra çoğunluk kararıyla mağlup etmesiyle bir kez daha tartışmasız geçmedi.

Gennadiy Golovkin ile Canelo Alvarez II arasındaki maçın önemli anlarını izleyin:

youtube kapağı

Alvarez’in en son gezisi göz önüne alındığında, Meksikalı’nın kıdemli bir ‘GGG’ye karşı bir şey kanıtlamak için ortaya çıkması beklenebilir. Ancak, yaş farkına rağmen, Golovkin’in en iyi formda olduğu kanıtlandı.

Önceki toplantıları havai fişek üretti ve hayranlar gelecek üçleme maçında da aynı şeye tanık olmayı umacaklar.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pro-boxing/news-boxing-news-gennadiy-golovkin-shares-morning-workout-alvarez-trilogy?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel