Genişletilmiş Hint futbol takvimi, Asya Kupası’na hazırlanmamıza yardımcı olacak: Ashique Kuruniyan


Gelecek yıl Haziran ayında başlaması planlanan AFC Asya Kupası ile Hindistan milli futbol takımı oyuncuları, final kadrosu için davalarını yapmak için önümüzdeki sezonu kullanmak istiyor.

Kanat oyuncusu Ashique Kuruniyan, 2022-23’ten itibaren uzatılan dokuz aylık Hint futbol takviminin Asya Kupası’nda yer almayı hedefleyen oyuncular için faydalı olacağına inanıyor. dedi ki:

“Uzun sezon bize çok yardımcı olacak çünkü daha fazla maça ihtiyacımız var. Hindistan Süper Ligi dışında Durand Kupası ve Süper Kupa’ya sahip olduğunuzu duyduğunuzda, sezonda oynamak için yaklaşık otuz maç var, bu sadece faydalı olacak. oyuncular için.”

Yurt içi kulüp sezonu Ağustos ayında üç büyük müsabakanın düzenlendiği Durand Kupası, ISL ve Süper Kupa ile başlıyor. Bu arada, milli takımın Asya Kupası öncesinde hazırlık maçları oynaması için FIFA uluslararası pencerelerinde Eylül 2022 ve Mart 2023 olmak üzere iki fırsat olacak.

Hindistan, 8 Haziran – 14 Haziran tarihleri ​​arasında Kalküta’nın Salt Lake Stadyumu’nda düzenlenen üçüncü eleme turunda D Grubu’nu geçerek tarihinde ilk kez arka arkaya Asya Kupalarına katılma hakkı kazandı.

Sahal Abdul Samad’ın sahanın ikinci maçında Afganistan’ı 2-1 mağlup ettiği maçta sakatlanma süresinde attığı gol için Kuruniyan asist yaptı. Kerala doğumlu kanat oyuncusu ayrıca Kalküta’nın futbol delisi seyircilerini överek şunları söyledi:

“Grubun zirvesine çıkmak ve Asya Kupası’na katılmaya hak kazanmak gerçekten çok tatmin edici. Milli takımdaki herkes elinden geleni yaptı. Kalküta’daki taraftarların desteği onu daha da özel kıldı. Muhteşemdiler!”

Milli takımındaki ilk maçına 2018 yılında Çin Taipei’ye karşı Kıtalararası Kupa’da çıkan Kuruniyan, 2019 Asya Kupası’ndaki üç grup maçına da forvet olarak başladı. Ancak 25 yaşındaki oyuncu, sıralama yarışında hayati bir rol oynadığı ve artık daha olgun olduğu için 2023 baskısının daha tatlı olmasını umuyor.

ATK Mohun Bagan’a transfer olan Bengaluru FC yıldızı, imza atmadan önce şunları söyledi:

“En son Asya Kupası’nda, büyük bir uluslararası turnuva için elemelerde yer almadan doğrudan takıma katıldım. Ancak bu sefer, ülkemi Asya Kupası’na götürmek için buradaydım. Bu harika bir gelişme. ülkedeki futbol için.”


Ayrıca Okuyun: Hint futbolunun yeni altın çağının bir parçası olmayı dört gözle bekleyin: Sahal Abdul Samad

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/indian-football/news-extended-indian-football-calendar-will-help-us-prepare-asian-cup-ashique-kuruniyan?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel