Genç Ratchanon “TK” Chantananuwat, Trust Golf Asya Karışık Kupası zaferiyle tarih yazdı | Golf Haberleri


Ratchanon “TK” Chantananuwat, 65 sayılık bir son gün raundunu çektikten sonra Siam Country Club’da 20-baş ile bitirdi; 15 yaşındaki oyuncu, oyunun büyük turlarından birini kazanan en genç erkek oyuncu oldu

Son Güncelleme: 22/04/22 15:27

Kazanan kupa ile Ratchanon Chantananuwat

Kazanan kupa ile Ratchanon Chantananuwat

Taylandlı amatör Ratchanon “TK” Chantananuwat, Trust Golf Asian Mixed Cup’ta iki vuruşlu bir zafer elde etmek için 65’lik son bir tur attı ve oyunun büyük turlarından birini kazanan en genç erkek oyuncu oldu.

15 yaşındaki oyuncu Siam Country Club’daki Waterside Course’da geçirdiği hafta boyunca etkileyiciydi ve 63, 70, 70 ve 65’lik raundlar kaydederek 20’şer skorla bitirdi.

Güne 13 yaş altıyla başlayan Chantananuwat, dokuz delikte üç kuşla tura iyi başladı.

Genç, zaferden emin olmak için 18’de başka bir birdie yapmadan önce beş delikte dört birdie yuvarladığı için 10’unda atılan bir atışın önemi yoktu.

Galibiyetle, Chantananuwat, Japonya Turu 2007 Munsingwear Open KSB Cup’ı kazandığında 15 yıl sekiz aylık olan Japon Ryo Ishikawa’nın elindeki önceki en genç kazanan işaretinin en iyisi oldu.

Tüm zamanların rekoru, 2017 yılında 14 yaş, dört ay ve 19 günlükken LET’te Avrupa Tayland Açık Bayanlar’ı kazanan Taylandlı Atthaya Thitikul’e ait.

Chantananuwat, “Çok heyecanlıyım ama çok fazla baskı hissettim” dedi. “Dürüst olmalıyım, oldukça şanslıydım, iki ya da üç korkunç sürücüye çarptım.

“Bunu gördüm [Joohyung Kim eagled 18] ve şaşırmadı, o şeyleri her zaman çıkarır. Üzerimde baskı kurdu ama çok fazla bakmamaya çalıştım. Kesinlikle teşekkür etmem gereken çok insan var.”

Taylandlı sansasyonun yakın zamanda profesyonel olma planı yok ve eğitimini Shrewsbury International School Bangkok’ta tamamlayacak.

“En başından beri planım buydu. Üniversiteye gitmekten ve her şeyi öğrenmekten zevk alıyorum. Birçok oyuncuyla konuştum ve hepsi ‘üniversiteye git’ dediler.”

Ustalar – Canlı

10 Nisan 2022, 18:30

canlı

İkinci sırada, günün en iyi ortak turunu 64 ile ateşleyerek lider panosuna iten Koreli Kim oldu.

Amerikalı Paul Peterson ve Kore’den Bio Kim 17 yaş altı ile üçüncülüğü berabere bitirirken, Amerikalı John Catlin 16 yaş altı ile bir vuruş geride kaldı.

Dört oyuncu, en iyi kadın olan Chanokhan Angurasaranee de dahil olmak üzere altıncı sırada yer aldı.

Nisan olarak bilinen Angurasaranee, Kore’den Taehee Lee, Güney Afrikalı Ian Snyman ve Tayland’dan Phachara Khongwatmai ile birlikte 67, 70, 67 ve 69’luk turlar üreterek 15’in altında bitirdi.

Dedi ki: “İlk birkaç delik çok gergindi. Gerçekten gergindim ve ilk kuşumu alana kadar hala gergindim ve sonra bu beni rahatlattı ve içeri girebilmem için beni çok serbest bıraktı. alan.

“Sürücüm hafta boyunca inanılmaz derecede iyiydi, bugün de ütülerim iyiydi ama birkaç yeşillik kaçırdım, ama neyse ki iniş çıkışlarım da pars’ı kurtarmak için iyiydi.

“Hedefim Epson Tour’da ilk 10’a girmek ve LPGA’ya girmeye çalışmak ve diğer Taylandlı kızların başarılı olduğunu görmek bana peşinden gitme motivasyonu veriyor ve oraya gidip yapabileceğime inanmamı sağlıyor. “

Altı oyuncu, Taylandlı kadın üçlü Arpichaya Yubol, Jaravee Boonchant ve Chanettee Wannasaen’in yanı sıra İskoçya’dan Michele Thomson, Amerikalı Sihwan Kim ve Hindistan’dan Rashid Khan ile birlikte 10. sırada yer aldı.

2022 Costa del Sol Yarışı’nda Thomson, 22. sıradan altıncı sıraya çıkarak haftanın en büyük hamlesini yaptı ve şu anda 681.87 puanla lider Lee-Anne Pace’e kıyasla 385.21 puana sahip.

Genç Ratchanon "TK" Chantananuwat, Trust Golf Asya Karışık Kupası zaferiyle tarih yazdı | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda genelinde 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12587292/teenager-ratchanon-tk-chantananuwat-makes-history-with-trust-golf-asian-mixed-cup-victory

Yorum yapın