Gelecekle ilgili şüpheler nedeniyle Barcelona dışlanmış olabilir: Raporlar


İspanyol spor gazetesine göre, Barcelona orta saha oyuncusu Miralem Pjanic, sezon öncesi için Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmek üzere Katalanlar kadrosunun dışında kalma ihtimaliyle karşı karşıya. Günlüğü A.Ş..

Xavi, takımını Barcelona’dan sorumlu ilk tam sezonuna hazırlamaya odaklanmış durumda. bu Blaugrana Yeni kampanyanın hazırlıklarına geçtiğimiz Pazartesi günü başladı ve birkaç oyuncu sezon öncesi eğitim için rapor verdi.

Son uluslararası maçlarından sonra fazladan izin almalarına izin verildiğinden, bir dizi oyuncu henüz takımın geri kalanıyla bağlantı kuramadı. La Liga devleri, Pazartesi günü onları tekrar antrenmana almayı bekliyor.

Barcelona daha sonra sezon öncesi kampanyalarının bir parçası olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek. Çoğu oyuncunun 16 Temmuz’da uçuşta olması beklenirken, bahsi geçen kaynağa göre Pjanic geride kalabilir.

Geçen sezonu Beşiktaş’ta kiralık olarak geçiren 32 yaşındaki oyuncunun Katalanlar ile sözleşmesinin bitmesine 2 yıl daha kaldı. Ancak Camp Nou’daki geleceği hakkında ciddi endişeler var.

Rapora göre Pjanic, sezon öncesi antrenman için kulübe beklenenden bir hafta önce döndü. Orta saha oyuncusu, Xavi’nin 2022-23 sezonu için planlarına girmeye zorlamaktan umutluydu.

Ancak plan, Bosna enternasyonalinde işe yaramış gibi görünmüyor. Oyuncunun profesyonelliğinden etkilenen Xavi’nin Camp Nou’da kendisi için bir gelecek görmediği bildiriliyor.

Franck Kessie ve Pablo Torre’yi kadrosuna katan Barcelona’nın orta sahadaki seçeneklerinden memnun olduğu söyleniyor. Bernardo Silva’nın olası gelişi, Pjanic’i gagalama düzenini daha da aşağılara itebilir.


Pjanic, Barcelona’ya nasıl geldi?

Pjanic, 2020 yazında Serie A devi Juventus’u Katalanlarla takas etti. Orta saha oyuncusunun bildirildiğine göre İspanyol kulübüne 60 milyon avroya mal olduArthur aynı yıl 72 milyon € karşılığında ters yönde hareket etti.

Bosnalı, Camp Nou formasıyla tüm müsabakalarda 30 maça çıktı. Ancak, kulüp için henüz tek bir gol veya asist kaydetmedi ve birçok kişinin onu flop olarak etiketlemesine neden oldu.

Barcelona, ​​Pjanic’i imzaladıktan sadece bir yıl sonra Beşiktaş’a bir sezonluk kiralık olarak göndermeye devam etti. Türk devleri için 26 maça çıktı ve bu süreçte takım arkadaşlarına dört asist yaptı.


Dakir Mohammed Thanveer tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/rumor-barcelona-outcast-left-pre-season-tour-due-doubts-future-reports?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir