Garip Batı’da nasıl pişirilir


Weird West, oyuncuları hem Vahşi Batı’ya özgü hem de tuhaf ve sıradışı olan her türden yerliye götürür. Oyuncular, bir tarikatın evinde olduğu gibi Dövüş Çukuru’na da denk gelebilir. Ama burası vahşi, vahşi batı olduğu için hayatta kalmak son derece önemlidir.

Oyuncular, yaşamaya devam etmek için çeşitli mekaniklere sahip olacaklar. Silahlar, kilidini açmak, gizli kalmak ve hatta bir pişirme sistemi için benzersiz becerilerle yükseltilebilir.

Tamamen yemek pişirmeye odaklanmak, yemek hazırlamak için kesinlikle zaman harcamaya değer. Bandajlar gibi daha önemli şifa maddeleri saklanmalıdır, oysa yiyecekler kolay bir sağlık kaynağıdır. Çölde en iyi şekilde hayatta kalmak için Weird West’te yemek yapmanın yolu burada.


Garip Batı: Nasıl pişirileceğine dair bir rehber

Garip Batı'da nasıl pişirilir

Weird West’te yemek pişirmeye başlamak için iki şey gerekir: açık ateş ve yemek türü. Gıda türleri çiğ ve yenilebilir olmak üzere iki gruba ayrılır. Birincisi yenmeden önce pişirilmelidir (oyun onu yemenizi engeller) ve ikincisi her an yenebilir. Yiyecek türü vurgulandığında sağ üst köşede görülebilir.

Garip Batı’da hemen her yerde yiyecek bulunabilir. En iyi yer General Store olsa da, içerdiği katledilen düşmanlardan ve hayvanlardan alınabilir.

Çoğu yiyecek ucuzdur, ancak bazıları 10 dolardan fazla olarak işaretlenmiştir. Yiyecek ne kadar pahalıysa, pişirildiğinde o kadar iyileşir. Bununla birlikte, et sebzelerden daha fazla iyileşme eğilimindedir.

Garip Batı'da nasıl pişirilir

Kamp ateşleri, oyun oynarken yemek kadar bereketli değildir. Düşman bölgesine girmeyi göze aldıysanız, yemek pişirmek için açık ateş olma ihtimali yüksektir. Savaşta yemek pişiremeyeceğinizi unutmayın.

Aksi takdirde, dünya haritasını kullanarak ve kamp yapmak için bir alan seçerek bir kamp ateşi başlatılabilir. Açık ateş mevcut olacaktır. Ateşle etkileşime geçin, pişirmek için bir yemek seçin ve işte tam pişmiş bir yemek.

Bu kılavuzu bitirmek için güzel bir ipucu: Bir hayvanı ateşle öldürür ve cesetlerini yağmalarsanız, envanterinde bulunan et otomatik olarak pişirilir. Açık ateş yoksa ve Weird West’te biraz iyileşmeye çok ihtiyacınız varsa, bu gerçekten kullanışlı olabilir.

Kalan oynanabilir karakterler kendilerini iyileştirme becerisine sahip olduğundan, Koruyucu, Ödül Avcısı ve Oneirist için en kullanışlı olanıdır.Düzenleyen Sijo Samuel Paul
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/esports/how-cook-weird-west?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın