Gareth Southgate: İngiltere menajeri Macaristan’ın kaybının sorumluluğunu üstleniyor; Harry Kane ateş altındaki patronu destekliyor | Futbol Haberleri


Gareth Southgate, evinde Macaristan’a 4-0’lık bir yenilginin sorumluluğunu üstlenirken, hoşnutsuz İngiltere taraftarlarına bu yılki Dünya Kupası öncesinde Three Lions oyuncularıyla “kalmalarını” söyledi.

Southgate’in tarafı, bu ayki çürümüş Uluslar Ligi’nin son maçında Molineux’da Macaristan’a iyi bir mağlubiyet aldı – ziyaretçi, çöken İngiltere savunması pahasına ikinci yarıda üç gol attı – John Stones kırmızı karta yenildi. geç.

Three Lions patronu, Wolverhampton kalabalığı tarafından “ne yaptığınızı bilmiyorsunuz” yuhalamaları ve tezahüratlarıyla karşılandı.

Kaptan Harry Kane, menajerin İngiltere’yi yönetmek için “şüphesiz” doğru adam olduğunu söyleyerek Southgate’in savunmasına geçti ve Three Lions patronu eleştirinin kendisine zarar verdiğini kabul ederken, oyuncularını savundu.

Southgate, “Enerjisi olan genç bir takım seçtik ve oyun onlara karşı gitmeye başladığında, öyle görünmeye başladı. Sonunda bu benim sorumluluğum,” dedi. Kanal 4.

Macaristan'dan Roland Salai (20. numara), İngiltere'ye karşı açılış golünü attıktan sonra takım arkadaşlarıyla kutluyor
Resim:
Macar Roland Salai, İngiltere adına iki gol attı.

“Oyunculara söyledim, dört maçımız benim sorumluluğumda. Yeni oyunculara, oyunculara bakmayı dengelemeliyim. Tecrübeli oyuncularımızı kırbaçlamaya devam edemedik.

“Bu maçlarda birçok genç oyuncu için önemli bir deneyimdi. Almanya ve İtalya maçlarında çok şey öğrendik. Macaristan iyi bir taraf ve bunu biliyorduk. Onlara bu gece çok fazla şey verdim.

“Stadyumdaki tepkiyi anlıyorum, diyeceğim şu ki, bu fikstürlerde bu oyuncular ülke için inanılmazdı. Onlarla kalmaları gerekiyor.

“Bu gece, seleflerimin yaşadığı türden bir geceydi. Ayakta durmak önemli. Acıtmadığını söylemeyeceğim.”

Kalvin Phillips de Molineux'da mücadele ederken John Stones Macaristan'a gönderildi.
Resim:
Kalvin Phillips de Molineux’da mücadele ederken John Stones Macaristan’a gönderildi.

Macaristan’ın zaferi, yaklaşık 70 yıl sonra İngiliz topraklarındaki ilk galibiyeti olurken, Üç Aslan’ın 1928’de İskoçya’ya 6-1 yenilmesinden bu yana kendi evindeki en ağır yenilgisi oldu.

Sonuç, zorlu bir fikstür serisini sona erdirdi ve İngiltere, Almanya ve İtalya ile berabere kalmadan önce, aylık rekabetçi çalışmasına başlamak için Budapeşte’deki dönüş fikstürünü 1-0 kaybetti.

İngiltere, Kasım ayının ortasında İran’a karşı Dünya Kupası kampanyasını başlatana kadar sadece 162 gün ve iki maçla bu dört maçta açık oyundan sadece bir gol attı.

Southgate basın toplantısında, “Çok sayıda rekor kırdık ve bu gece bunun diğer tarafındayız” dedi.

“sanmıyorum [the recent poor run] acı verici – çünkü tam gücümüzde değiliz. Maçları kazanmak için tam güçte olmamız gerekiyor ve bunu Avrupa’daki Uluslar Ligi’ndeki birkaç takım için gördük.

Gareth Southgate, İngiltere'nin Macaristan'a 4-0 mağlup olduğu karşılaşmada
Resim:
Gareth Southgate, İngiltere’nin Macaristan’a 4-0 mağlup olduğu karşılaşmada

“Bu gece zor bir gece. Bir çocuk ve bir oyuncu olarak izledim ve o zor zamanların farkındayım. Ama işler iyiyken sadece önde olamazsın ve işler zorlaştığında ayağa kalkamazsın.

“Rolü almadan önce biliyordum. On bir ayda değil on günde oldu. Ama diğer İngiltere yöneticilerinin bunu yaşadığını gördüm – harika Bobby Robson’dı ve sonunda nasıl yargılandığına bakın.

“Futbol duygudur ve eğer bana bir tepki gelirse, bunu beklemek zorundasın. İngiltere menajeri olup da benim son beş yıldır koştuğum koşuyu zor zamanlar yaşamadan da sürdüremezsin.”

Kane: İngiltere’nin nereden geldiğini hatırla

İngiltere, Molineux'de Macaristan'a 4-0'lık küçük düşürücü bir yenilgi aldı.
Resim:
Kane, bir boşluktan sonra İngiltere’de 50 gol üzerinde kaldı

İngiltere kaptanı Harry Kane, Southgate’in taraftarlara kötü sonuçlara ve artan eleştirilere rağmen bu takımda kalma çağrısında bulundu.

“Onları anlıyorum [the fans’] Hayal kırıklığı, İngiltere forması giydiğimiz her seferde kazanmak istiyoruz” dedi. “Kalabalık bunu anlamalı. Başarılı bir Dünya Kupası için çalışmaya devam etmeliyiz.”

Bu arada kaptan, Salı gecesi Molineux’deki sonuçtan devam etmeye hevesliydi ve taraftarlara “nereden geldiğimizi hatırlamalarını” hatırlattı.

“Uzun zamandır böyle bir kamp yapmamıştık. Şimdi başımızı dik tutup bir ara vermenin ve Eylül’de güçlü bir şekilde geri dönmenin zamanı geldi.

“Uzun, çok uzun bir süre sonra ilk büyük yenilgimiz. Savunma, son birkaç yıldır başarımızın yapısı oldu. Tabii ki unutulması gereken bir gece. Çeneden alıp ilerlememiz gerekiyor. büyük bir Dünya Kupası’na hazırlanmak. En önemli şey bu. Bu kamptan çok şey öğrendik.

“Nereden geldiğimizi unutmayalım: 60 yıl sonra ilk finalimiz [at Euro 2020 last summer]son 50 yılda bulunduğumuz yere kıyasla Dünya Kupası’nda yarı final.”

Ferdinand: Utanç verici, endişe verici bir puan tablosu

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Anton Ferdinand, İngiltere’nin evinde Macaristan’a karşı aldığı 4-0’lık mağlubiyetin ‘büyük ölçüde zarar verici’ olduğunu söylüyor ancak taraftarların hâlâ Gareth Southgate’e inanmaları gerektiğinde ısrar ediyor.

Anton Ferdinand, Sky Sports Haberlerinde:

“İngiltere’ye büyük zarar veriyor. Bence bu tür performanslar bir ulus olarak bizi yıllardır olduğumuz yere, takım, kadro ve ulus söz konusu olduğunda birlik olmadan götürebilir.

“Böyle performanslar onları yıllardır olduğu gibi ayıracak. Evlerinde Macaristan’a 4-0 kaybetmek için hiçbir mazeret yok. Utanç verici bir skor, bunu söylediğime inanamıyorum. Daha da endişe verici olan taraftarlar. yuhalama, Southgate’e ne yaptığını bilmediği bağırmaları.

“Millet ve medya kuruluşları olarak mantıklı olmamız gerekiyor. Southgate, Sir Alf Ramsey’den bu yana en başarılı İngiltere menajeri. Ne yaptığını biliyor. Şu anda sorunlar var mı? Evet, var ama gerçekler ortada. ne yaptığını bildiği turnuvalar.

“Bankada yeterince kredisi var, bu kadroyu harekete geçirmesine ve işe geldiğinden beri yaptığı şeyi yapmasına izin verin, bu da ulusu ve takımı bir araya getirmek ve bizi hala düşündüğümüz Dünya Kupası’na götürmek.” kazanmak için büyük bir şans var.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12634148/gareth-southgate-england-manager-takes-responsibility-for-hungary-loss-harry-kane-backs-under-fire-boss

SMM Panel PDF Kitap indir