Galler ve Scarlets kanat oyuncusu James Davies, beyin sarsıntısıyla uzun bir mücadelenin ardından 31 yaşında emekli oldu | Rugby Birliği Haberleri


James Davies emekliliği hakkında şunları söylüyor: “Şu anda normal bir hayat sürebiliyorum – aldığım vuruştan sonra uzun süre yapamadığım bir şey. Antrenmanda veya maçta kafaya herhangi bir darbe ve tüm bunların başlangıcına geri dönebilirim, ki bu benim için düşünülemez”

Son Güncelleme: 01/04/22 20:09

James Davies, Galler adına 11 maç kazandı ve bir gol attı

James Davies, Galler adına 11 maç kazandı ve bir gol attı

Galler ve Scarlets kanat oyuncusu James Davies, beyin sarsıntısı ile uzun bir savaşın ardından emekli olmak zorunda kaldı.

‘Cubby’ olarak bilinen 31 yaşındaki oyuncu, Ekim 2020’de Georgia’ya karşı 11. kez Galler formasını kazandığından beri forma giymiyor ve tıbbi tavsiyenin ardından kariyerine ara verdi.

2019’da Galler’in Dünya Kupası kadrosunun bir parçası olan Davies, “Burada Scarlets’teki kariyerimin her dakikasından keyif aldım ve bu süreçte harika arkadaşlar edindim.

“Ancak uzmanlarla konuştuktan sonra ragbi oynamaya devam edemeyeceğim çok açık.

Davies: Destek inanılmazdı

“Şu anda çok şükür normal bir hayat sürebiliyorum – aldığım darbeden sonra uzun süre yapamadığım bir şey.

“Antrenmanda veya maçta kafama herhangi bir darbe gelirse, tüm bunların başlangıcına geri dönebilirim, ki bu benim için düşünülemez.

“Zor birkaç yıl oldu ama ailemden, arkadaşlarımdan, takım arkadaşlarımdan, koçlardan ve kulüpten aldığım destek inanılmazdı ve bunun için çok minnettarım.”

Davies, Galler’deki ilk maçına 2018’de İtalya’ya karşı çıktı ve ülkesi adına Arjantin’e karşı bir gol attı.

Carmarthen doğumlu oyuncu ayrıca Rio de Janeiro’daki 2016 Olimpiyat Oyunlarında Yedili ragbide Team GB ile gümüş madalya kazandı.

Pivac: Davies’in coşkusu rakipsiz

Galler teknik direktörü Wayne Pivac, Davies’i “oyunun gerçek karakterlerinden biri” olarak övdü.

Pivac, “James’in emekli olduğunu duymak çok üzücü.

“Ona kulüpte ve uluslararası düzeyde koçluk yapacak kadar şanslıydım ve o sadece iyi bir oyuncu değil, aynı zamanda harika bir insan.

“Onun coşkusu ve mizah anlayışı rakipsiz ve oyunun gerçek karakterlerinden biri.

Bundan sonra ne olursa olsun ona en iyi dileklerimi sunuyorum ve biliyorum ki elini ne yaparsa yapsın başarıya ulaşacaktır” dedi.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12579937/wales-and-scarlets-flanker-james-davies-retires-aged-31-after-long-battle-with-concussion

Yorum yapın