Galler – Ukrayna: Rob Page’in takımı, Dünya Kupası’nın acılarının ardından bu kez ev sahibi avantajını hesaba katmalı | Futbol Haberleri


Her Galli, anavatanlarında olanlar göz önüne alındığında, rakiplerinin Pazar günkü Cardiff çatışmasına getireceği duyguyu bilir. Ukrayna, Rusya’nın Şubat ayında topraklarını işgal etmesinden bu yana 100 günden fazla bir süredir savaşta.

Dünya Kupası play-off finallerine hazırlanırken, Donetsk ve Luhansk bölgelerindeki cephelerde askerler tarafından gönderilen ve mesajlarla imzalanan sarı ve mavi bayrak, soyunma odalarında biraz ekstra ilham alacaklar.

Manchester City’den Oleksandr Zinchenko, bu yıl Katar’da Dünya Kupası’na ulaşma ve Ukrayna halkına zengin bir şekilde hak ettiği gurur ve mutluluk duygularını verme hayalinden bahsetti.

Ancak Galler, Dünya Kupası hayallerini inkar edeceklerse, savaştan zarar gören Ukraynalılardan özür dilememeli, diyor Geraint Hughes.

‘Dünya Kupası başarısızlığı çoğu taraftarı soğuk terler içinde bırakıyor’

Brian Flynn, 1978'de İskoçya'ya karşı eylemde
Resim:
Brian Flynn, 1978’de İskoçya’ya karşı eylemde

Hafta sonu boyunca Galler, Ukraynalı misafirlerini ağırlayacakları, dayanışma ve dostluğu pekiştirecekleri, ancak başlama vuruşu geldiğinde tek bir şeye konsantre olacakları bir denge bulmak zorunda: bir futbol maçı kazanmak.

Galler için son derece uzun bir süredir bir Dünya Kupası’nda oynamanın hayalini kuruyor. 1958 turnuvasında Galler’in anıları, uzun zaman geçmesi gibi, azalan bir kaç kişi tarafından düzenleniyor.

Yine de Galler, 58’den bu yana bir Dünya Kupası’na katılmaya hak kazanmak için fırsatlara, iyi fırsatlara sahip oldu. Birkaç kez bir maç uzaktalar ve bu olayların hepsi Galler futbol tarihinde bir iz bıraktı – hiçbiri iyi değil.

İskoçya'ya 1985 kaybı sırasında Kenny Jackett
Resim:
İskoçya’ya 1985 kaybı sırasında Kenny Jackett

1977, 1985 ve 1993 olayları üzerinde çok fazla durmayacağım. Sadece o yıllardan bahsetmek, Galler taraftarlarının çoğunu soğuk terler içinde bırakacak.

’77’de Galler ve İskoçya arasındaki maçta hakemin kafası karışmıştı. İskoçyalı Joe Jordan’ın kolunu Galli oyuncu kolu sanarak penaltı noktasını gösterdi ve İskoçya 78’de Arjantin’e yükseldi.

Yedi yıl sonra iki ülke bu kez Cardiff’te tekrar bir araya geldi.

Galler’in kazanması gerekiyor, İskoçya’nın Meksika 86’ya kalabilmesi için berabere ihtiyacı var. 81. dakikada Galler 1-0 önde, ardından top Galler orta saha oyuncusu David Phillips’in koluna çarpıyor.

Her iki yöne de gidebilecek penaltı seslerinden biri, İskoçya’ya gitti ve Davie Cooper, İskoçya’yı Meksika’ya göndermek için Neville Southall’ı yendi.

Efsanevi menajer Jock Stein İskoçya soyunma odasında hayatını kaybettiği için aldıkları olumlu sonuca rağmen o gece İskoçlar için oldukça korkunçtu. Unutmak için bir gece.

Daha sonra 1993’te Romanya, Galler’in eski Cardiff Arms Park’a gelip bir galibiyete ihtiyacı var. 1-1’de Galler bu sefer penaltı kazanıyor.

Paul Bodin topa hızlı ve biraz zehirle vuruyor, ancak fileyi şişirmek yerine üst direğe sekiyor. Oh hayır, başka bir Dünya Kupası, bu sefer ABD ’94, Galler’in elinden geçti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Joe Morrell, Galler’in Dünya Kupası play-off finali öncesinde güven ve inançla dolu olduğunu ve ‘herhangi birini yenebilecek kadar iyi’ olduklarını düşündüğünü söyledi.

‘Ukrayna’nın motivasyonu açık, ikna edici ve açık’

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Gallerli savunma oyuncusu Ben Davies, Ukrayna’nın Dünya Kupası elemeleri için bir takım çıkarması gerçeğinin, ülkelerindeki ihtilafa rağmen inanılmaz olduğuna inanıyor, ancak bunun kendi tarafının onlara karşı nasıl oynayacağını etkilemeyeceğini söylüyor.

Ve böylece 2022’ye kadar. Galler, FIFA’nın Dünya Kupası play-off finaline biraz sabırla ulaştı. Ukrayna, Galler’in ev sahibi avantajıyla ve sahada ezici bir destekle ev sahipliği yaptığı bir finalde bekliyor.

Galler dışında, kendi topraklarındaki bariz kargaşa göz önüne alındığında, destek şüphesiz Ukrayna için olacaktır.

Galler ve Ukrayna arasındaki kafa kafaya maçlarda gidilecek çok büyük bir miktar yok. Ülkeler sadece üç kez bir araya geldi, ancak Galler’e karşı hiçbir zaman yenilgiye uğramadan üstünlüğü elinde tutan Ukrayna oldu.

20 yıl önce Galler’de yapılan tek karşılaşmada iki beraberlik ve bir galibiyet, o gün Galler menajeri Robert Page’in oynamasıyla maç 1-1 sona erdi.

Galler, 1958'den bu yana ilk Dünya Kupası'na ulaşmayı hedefliyor
Resim:
Galler, 1958’den bu yana ilk Dünya Kupası’na ulaşmak için teklif veriyor

FIFA sıralamaları, Galler’in 27. sırada Ukrayna ile 18. sırada daha iyi taraf olduğunu gösteriyor. Bu bize bir şey söylüyor mu?

İnanmıyorum, ancak Galler, ev sahibi avantajıyla kesinlikle bu istatistiksel avantajı alacaktır – Galli bir bakış açısına göre utanç, istatistiklerin kağıt üzerinde ve futbolun çimenlerde oynanmasıdır!

Tarafsız ve tarafsız çoğu gözlemci, maçın 90 dakika mı yoksa 120 dakika mı süreceğinin yakın olacağı konusunda hemfikir.

Ukrayna’nın zafer motivasyonu açık, ikna edici ve aşikar, ancak bu vesileyle 64 yıla yayılan sayısız ramak kalalardan sonra, Galler’in motivasyonu onlar için de çok açık.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Schalke kanat oyuncusu Haham Matondo, Galler kadrosunda moral ve güvenin yüksek olduğunu söyledi

nasıl takip edilir

Galler vs Ukrayna
Resim:
Galler – Ukrayna Sky Sports’ta canlı

Maçı canlı izlemenin yanı sıra Gökyüzü sporlarıayrıca tüm gollerin ve önemli anların ücretsiz oyun içi kliplerine ve tam zamandan kısa bir süre sonra ücretsiz özetlere sahip olacağımız Sky Sports Uygulaması ve web sitesinde canlı blogumuzu takip edebileceksiniz.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12627899/wales-vs-ukraine-rob-pages-side-must-make-home-advantage-count-this-time-after-history-of-world-cup-woe

Yorum yapın

SMM Panel