Galler 1-0 Ukrayna: Gareth Bale zaferi ‘Gal futbol tarihindeki en büyük sonuç’ olarak selamladı | Futbol Haberleri


Gareth Bale, Galler’in ülkenin futbol tarihindeki “en büyük sonucu” Ukraynalı kanat oyuncusu Andriy Yarmolenko’nun kendi kalesine attığı golle selamladı 64 yıllık Dünya Kupası sakatlığını sona erdi.

Play-off yarı finalinde İskoçya’yı yenen Oleksandr Petrakov’un takımının, Kasım ayındaki 32 takımlı turnuvada kesinlikle yer almayı hak edecek düzeyde bir futbol sergileyerek sona ermesi Ukrayna’nın eleme mücadelesi için acımasız bir yoldu. Aralık.

Takımın yarısının Şubat ayındaki Rus işgalinin başlamasından bu yana rekabetçi kulüp futbolu oynamamış olması ve ülkelerinin trajedisi akıllarından hiç uzaklaşmamışken, Ukrayna, ülkelerinin tarihinde ikinci kez final yapmaya bu kadar yaklaştığı için büyük övgüyü hak ediyor. bağımsız ulus.

Ukrayna’nın hayal kırıklığına uğrayan oyuncuları, Cardiff City Stadı’nda 2.000’den fazla taraftarına takdirlerini gösterirken maçın sonunda duygusal sahneler yaşandı. Daha sonra, kendi şeref turlarına çıkmadan önce Ukraynalı taraftarları da selamlayan Gallerli oyuncular da onlara katıldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Galler ve Ukrayna arasındaki Dünya Kupası play-off finalinden öne çıkanlar

Yine de Bale’in anı reddedilmeyecekti ve belirleyici hedefte ayrılmaz bir rol oynaması tamamen uygundu.

Ile konuşmak Gökyüzü sporları Daha sonra, sevinçli bir Bale şöyle dedi: “Gal futbol tarihinin en büyük sonucu. Bir Dünya Kupası’na gidiyoruz!

“Kelimeler şu anda nasıl hissettiğimizi tarif edemez.”

Gallerli oyuncular son düdükle kutluyor
Resim:
Gallerli oyuncular son düdükle kutluyor

Bale, Galler’in zaferinin onu olası bir emeklilikle ilgili herhangi bir düşünceyi beklemeye almaya zorlayacağını ima etti.

Ülkenin tılsımı gülümseyerek “biraz” yanıt verdi ve ekledi: “Bir Dünya Kupası’na gideceğimiz için çok mutluyum. Bu her şey demek, hayallerin gerçekleşmesi bu. Dilim tutuldu. Çok mutluyum. Bunu bu harika hayranlar için yaptığımıza sevindim.”

Eski Tottenham ve Real Madrid forveti, 83. dakikada yerini Harry Wilson’a bıraktığında verecek bir şeyi kalmadığını söyledi.

Galler, Dünya Kupası'nda İngiltere ile karşılaşacak
Resim:
Galler, Dünya Kupası’nda İngiltere ile karşılaşacak

“Zordu. Sırt spazmım nedeniyle son üç dört haftadır çok fazla futbol oynamadım ama en önemlisi bunu atlatmaktı.

“Her şeyimi veriyorum. Boş koşuyordum ama yedek kulübesinde iyi iş çıkaracak iyi insanlar var.”

Sayfa: Bunlar dünyanın en iyi hayranları

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ben Davies, Galler’in 1958’den bu yana ilk kez Dünya Kupası finallerine ulaşması için Ukrayna’ya karşı kazandığı zaferde çok fazla duygu olduğunu söyledi.

Galler şimdi 2022 Dünya Kupası’nda yer alacak ve zaferleri bir Dünya Kupası turnuvası için kalifikasyonlar arasındaki en büyük farkı oluşturacak – son görünümleri 64 yıl önce 1958 finallerinde geldi.

Galler yöneticisi Rob Page söyledi Gökyüzü sporları: “Çocuklarla gurur duyuyorum, bunu sonuna kadar hak ettiler. Bu çocukların kaçırdığı tek şey bir Dünya Kupasıydı ve şimdi oraya geldik. Bunlar dünya futbolunun en iyi taraftarları, ilk dakikadan bize yardım ettiler. .

“Bu adamların antrenmanlarda ne yaptığını gördüğünüzde onlara güvenim tamdı. Gary Speed ​​buna 12-13 yıl önce başladı ve bunu ona adamak isterim. Kültürü o başlattı. Bir fark, bir değişiklik vardı. çevreye.

“Chris Coleman bunu başka bir seviyeye taşıdı ve bana miras kaldı. Maçlara çıkacağımıza çok güveniyoruz. Euro ve Dünya Kupası’na katılma konusunda umutlu değiliz, yapabileceğimize inanıyoruz.”

Hennessey: Galler formasıyla en iyi oyunum

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Wayne Hennesey, Galler’in Ukrayna’yı yenmesine yardım etmedeki performansının ülkesi için en iyi gösterisi olduğu konusunda ısrar etti

Galler, Mart 2019’da Trinidad ve Tobago’yu 1-0 yenerek başladığı maçta 13 galibiyet alarak son 19 iç saha maçında yenilmedi. Dragons bu koşuda sadece yedi gol yedi ve hiçbir maçta birden fazla gol yemedi.

Ukrayna’yı püskürtmek için dokuz kurtarış yapan kaleci Wayne Hennessey, Cardiff’teki performansını ülkesi için en iyisi olarak derecelendirdi.

Söyledi Gökyüzü sporları: “Bu kesinlikle inanılmaz. Sadece benim için değil, bu gece bu sahada olan herkes kesinlikle harika. Maça çıkmayan çocuklar, personel, herkes, bu kampanyayla bunu sonuna kadar hak ediyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Galler’in Dünya Kupası finallerine ulaşmasına yardımcı olmak için Ukrayna’yı defalarca reddeden Hennessey’nin inanılmaz kurtarışlarını izleyin

“Dürüst olmak gerekirse, bu kadar önemli bir aşamada, muhtemelen Galler formasıyla en iyi maçım olduğunu düşünüyorum.

“Ancak Ukrayna’ya kredi vermeliyiz, onlar harika bir takım. Gareth, yine inanılmaz bir serbest vuruş, bu yüzden kesinlikle uğultuyum.

“Bu açıklanamaz. Serbest vuruşlarda çok tehlikeli. Sahadayken her şey oluyor ve benim için inanılmaz bir yetenek ve izlemesi bir keyif.”

Analiz: Speed’in yarattığı bir kültür

Bütün bir ulus Galler'i desteklemek için birleşecek
Resim:
Galler Dünya Kupası play-off maçında 1993’te Romanya’ya mağlup olan Gary Speed ​​(solda) Kasım 2011’de hayatını kaybetti.

Sky Sports futbol muhabiri Lewis Jones, Cardiff City Stadı’nda:

“Kalabalıkta inanamayan yüzler vardı. Rüya mı görüyorlardı? İstedikleri kadar çimdikleyebilirler. Bu bir rüya değildi. Galler, olağanüstü bir futbol maçından sonra Dünya Kupası’na gidiyor.

“Ukrayna, Galler’de sahip olduğu her şeyi ülkesi için harcadı. Ancak Ben Davies ve yenilmez Hennessey liderliğindeki Galler, uluslararası sahnede görebileceğiniz en cesur savunma gösterilerinden birinde hepsini püskürttü. Belki de özel bir maç vardı. onlara tepeden bakan biri.

“Page’in maç sonrası medya konferansında bahsettiği gibi, bu Galler takımı ve onları birbirine bu kadar yakın kılan kültür, eski patron Speed ​​tarafından başlatıldı ve canlandırıldı.

“Ev sahibi taraftarlar – dünyanın herhangi bir yerinde alabildiğiniz kadar gürültülü – ikinci yarının ortasında takımları baskı altındayken “sadece bir Gary Speed ​​var” şarkısını söylediler. Oyuna başka bir boyut ve çelik katmış gibiydi. Sanki Speed ​​onları kendi üzerine kükrüyordu.

“Ve ev sahibi taraftarlar ve oyuncuları kutlama yaptı. İkonik Galli şarkıcı Dafydd Iwan, oyuncuların ve taraftarların ikinci marşları olarak benimsedikleri bir şarkı olan ‘Yma o Hyd’i söylemek için tam zamanlı olarak mikrofonu aldı. Duyguyu hissetmek için, bir ülkenin neşesini, ferahlığını ve güzelliğini bir arada şarkı söylemek için bir arada görmek bir ayrıcalıktı.

“Gal futbolu artık ciddiye alınıyor. Geç, büyük Speed ​​de dahil olmak üzere birçok insan bunun için teşekkür etmeli.”

Oyuncular tarihi Galler galibiyetine nasıl tepki verdi?

Gallerli oyuncular Dünya Kupası elemelerini kutluyor
Resim:
Gallerli oyuncular Dünya Kupası elemelerini kutluyor

Orta saha oyuncusu Joe Allen, Sky Sports’a şunları söyledi:

“Kelimelere dökmek zor. Uzun zamandır bunun hayalini kuruyorduk. Zaman zaman şansımızı kullanmak, Wayne’i aramak ve hayatımızı savunmak zorunda kaldık ama kutlamalar başlasın.

“Sakin olduğumuzu söylemeyi çok isterim, zordu, erken rezervasyon yaptırdım ama sanırım bir araya geldik.

“Çok uzun bir yol kat ettik, bunun devam ettiğinden emin olmak istiyoruz. Kalite çatıdan geçti ve bir Dünya Kupası görmek inanılmaz olacak.”

Forvet Kieffer Moore, Sky Sports’a şunları söyledi:

“Kelimelere dökmek zor. Herkesle inanılmaz derecede gurur duyuyorum, buraya gelmek bir görevdi ve çok şükür sınırı aştık.

“Bu her şey demek. Bu yıllar ve yıllar süren sıkı bir çalışma, altı ya da yedi yıl önce Premier Lig’de oynayacağım ve Dünya Kupası’na gideceğimi söylesem kimse bana inanmazdı. aslında buraya gelmek kendimi gerçek bir tutam anıdır.”

Zinchenko: Herkesin barış içinde yaşaması gerekiyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Oleksandr Zinchenko, Ukrayna’nın sahadaki her şeyi Galler’e mağlup olarak bıraktığı konusunda ısrar etti.

Maçtan sonra Galler, Twitter’da Rusya’nın saldırısına karşı kendini savunmaya devam ederken desteğini gösteren bir gönderi aracılığıyla Ukrayna’ya haraç ödedi.

Ukrayna’nın mavi ve sarı bayrağının fonunda Galler’in “Birlikte daha güçlüyüz” sloganı hem İngilizce hem de Ukraynaca yazılmış ve her iki milli takımın logoları eşlik etmiştir.

Ukraynalı defans oyuncusu Oleksandr Zinchenko şunları söyledi: Gökyüzü sporları: “Bugün hepimiz her şeyimizi verdik, sahada her şeyi bıraktık.

“Galler için kaleci [Wayne Hennessey] inanılmaz yaptı, kesinlikle maçın adamı. Genel olarak kaybetmeyi hak ettiğimizi düşünmüyorum, ama bu futbol, ​​olur.

Roman Yaremchuk son düdükte tepki veriyor
Resim:
Roman Yaremchuk son düdükte tepki veriyor

“Futbol duygularla ilgilidir, taraftarlarımıza bazı harika duygular getirebiliriz ama ne yazık ki bugün istediğimiz sonucu alamadık.

Futbolcular olarak ülkemizi elimizden geldiğince iyi temsil etmemiz gerekiyor.

“Herkesin barış içinde yaşaması gerekiyor ve savaşı hep birlikte durdurmamız gerekiyor. Bugün Ukrayna ama yarın kim bilir, birlikte kalmamız gerekiyor. Taraftarlarımız için üzülüyorum ama Galler’e Dünya Kupası için en iyisini diliyorum. “

Ukraynalı teknik adam Petrakov, düzenlediği basın toplantısının sonunda hazır bulunan gazeteciler tarafından alkışlandı.

2021’de yönetimi Andriy Shevchenko’dan devralan 64 yaşındaki oyuncu buna cevaben şunları söyledi: “Galler’e minnettarlığımı ifade etmek istiyorum, takımınıza Dünya Kupası’nda mümkün olan tüm şansları diliyorum. Ukrayna çok minnettar. Galler’e.

“Elimizden gelen her şeyi yaptık. Gol alamadığımız için üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Bu spor. Bir takım şanslıydı, diğer takım ihtiyaç duydukları tüm şansı alamadı.

“Takımdaki hiçbir oyuncu için bir eleştirim yok. Hiçbir oyuncuya dokunmaya gerek yok. Eleştirmek istiyorsanız beni eleştirin. Takım kaybederse tek kaybeden teknik direktördür.”

Petrakov, Ukrayna’daki durumla ilgili olarak şunları ekledi: “Ukrayna’da neler olduğunu biliyorsunuz. Ülkenin dört bir yanında savaşlar sürüyor.

“Her gün ölen çocuklarımız ve kadınlarımız var, altyapımız Rus barbarları tarafından mahvediliyor. Ruslar bize zarar vermek istiyor ama Ukraynalılar topraklarını savunuyorlar.

“Biz sadece desteğinizi istiyoruz, evde neler olduğunu anlamanızı istiyoruz. Tanrı korusun, içimizde ne hissettiğimizi asla anlamayacaksınız.”

2022 Dünya Kupası ne zaman ve nerede?

2022 Dünya Kupası Katar’da başlıyor 21 Kasım Pazartesi Al Thumama Stadı’nda Senegaüstleniyorum en Hollanda A Grubunda ve ardından ev sahipleri Katar karşı Ekvador Al Bayt Stadı’nda.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12628434/wales-1-0-ukraine-gareth-bale-hails-victory-as-greatest-result-in-welsh-football-history

Yorum yapın

SMM Panel