Galatasaray’da Lokomotiv Moskova öncesi Terim’den flaş sözler ve Fenerbahçe derbisine kadar dev prim!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim bugünkü L.Moskova maçının kolay geçmesinin beklememesi gerektiğini belirtirken gruptan çıkmaları durumunda çoğu şeyi hayal edebileceklerini söyledi.

Terim, TFF’nin maçı yüzde 100 kapasite oynama taleplerini reddetmesine “9 Kasım’da yüzde 100 kapasiteye geçiliyor ama 4 Kasım’da geçilmiyor. Aramak ama bu 5 gün için bir bildiği var federasyonun. 4 Kasım erken demek fakat. Takriben 25 bin kişinin, 50 bin kişilik bir efekt yaratacağını düşünüyorum” diyerek tepki gösterirken tanıdık olmayan kuralı ile ilgili olarak ise şu açıklamaları yaptı:

“SERBESTKEN 10-11 YERLİ İLE OYNADIM”

Oyuncuyu yabancı-yerli diye ayıramazsınız. Ben geçen sene aşağı yukarı 10-11 Türk’le oynadım, yabancı serbestti. Parayı kulüplerin verdiği bir yerde kararı da onların vermesi gerekir. Bunun için UEFA ve TFF’nin kriterleri var zaten. Sattığınız kadar almanın ne değin zor olduğunu gelin bize sorun. Ben, ‘bu değin artı yabancı olduğu zaman Türk oyuncusu yetişmiyor’ anlayışına hiçbir süre inanmadım ve buradan hasar görecek olan da bendim o dönem. Biz 2016’ya gittik. AB vatandaşlarının zaten dolaşımının özgür olduğu Avrupa’da tanıdık olmayan oyuncular bağımsızlık.

“ANADOLU BU KURALLA FAVORİYİ KALDIRDI”
Dünya şampiyonu Fransa, Avrupa Şampiyonu Fransa, İspanya, Almanya… Anlatabiliyor muyum? Türk oyuncuların kaybolmasına göz yumabilir miyim? Hayatım boyunca Türk oyuncularla başarı kazanmış biriyim. Süper Lig’deki Anadolu takımları, bu kuraldan nedeniyle hepimize kafa tutmuyorlar mı? Daha zevkli geçmiyor mu? Gidiyorlar, en ekonomik fiyata oyuncuyu buluyorlar ve bizi de diğer takımları da her yerde yeniyorlar. Favoriyi kaldırdılar hemen hemen. ‘Bunlar fazla olduğu için Türk Milli Takımı’na oyuncu bulamıyoruz’ aramak inandırıcı yok. 21 kişi çağıracaksak 15’i dıştan geliyor. Ne hoş.

“4+2, 6+3 DE OYNADIM, AĞZIMIZI AÇMADIK”
Futbol devingen bir oyun ve değişime ayak uydurmalısınız. ‘Çok ihtiyar oyunculara patavatsız paralar’ diyorlar. Kardeşim, kulübün tasarrufu seni ne ilgilendirir? UEFA karışmıyor, uymazsan canice veririm diyor. Kulüplerin ikna olması lazım. Yerli yabancı rekabeti yok bu. Her oyuncu bizim için benzer dildedir, benzer mesafededir. Ben 4+2’de de, 6+3’te de oynadım, ağzımızı da açmadık. İnandırıcı, akılcı, akla yatkın almak lazım. Ortak konsensus sağlayarak kararı olmak gerekli. Bu, Türk futbolcularına zarar veren bir hadise değildir asla.

ÜÇ MAÇ İÇİN PRİM 10 MİLYON TL
Hürriyet’in haberine göre G.saray’da yönetim ve teknik heyetin kararı ile başarıyı bahşetme namına ‘prim’ sistemi devreye sokulurken 3 maç için de kayda değer bir arz belirlendi.

Gaziantep karşı 2-0 galip gelen G.Saray’da, L.Moskova, Karagümrük ve F.Bahçe derbisi için 10 milyon TL prim açıklandı.

Gaziantep aleyhinde 2-0 şampiyon gelen G.Saray’da, L.Moskova, Karagümrük ve F.Bahçe derbisi için 10 milyon TL prim açıklandı.

Yorum yapın