Galatasaray – Lokomotiv Moskova maçı sonrası Rusya’dan maç tekrarı açıklaması! (GS spor haberi)

UEFA Avrupa Ligi’nde Galatasaray ve Lokomotiv Moskova arasındaki maç 1-1 sona ermişti. Maçın İsviçreli hakemi Sandro Scharer, Lokomotiv oyuncusu Dmitri Zhivoglyadov’a 2 kere sarı kart göstermesine karşın oyundan ihraç etmemişti.

90+2’de Kerem’e yapılan faul ardından Dmitri’ye kart çıktı. Ardından ise saha içi karışmıştı.

Hakem bu bölgeye gitgide artarak Diagne’ye sarı kart çıkarmıştı. Ardındaki cezalandırılan isim Barinov olmuştu. Sonra tekrar Zhivoglyadov’a kart çıkmıştı. Hakem raporlarında ise Dmitri Zhivologlyadov’a tek kart verildiği gözüküyordu.

Galatasaray da bu koşul neticesinde UEFA’ya “maç tekrarı” için başvurduğunu açıklamıştı. UEFA, yapılacak incelemeler ardından kararını verecek.

“GEÇMİŞTE BİR ÖRNEĞİ VAR”

Konuya ilişkin konuşan Rusya Futbol Federasyonu Onursal Başkanı Vyacheslav Koloskov, “Maçı yinelenmek için bir niçin var. Geçmişte böyle bir olgu daha yaşamıştık. 2001’de Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu rövanş maçında Pimenov, iki sarı kart görmüştü ve oyuna devam etmişti. Sonucunda ise maç her yerde edilmişti.” ifadelerini kullandı.

“MAÇ TEKRARI LOKOMOTIV İÇİN İYİ OLUR”

Lokomotiv Moskova’nın eski teknik direktörü Yuri Semin ise, “Maç tekrarı, Lokomotiv için iyi bir karar olur. Birliktelik hiçbir şekilde takıma yaramıyor, kazanmaları gerekiyor. Baştan ihtimali varsa kazanma ihtimalleri ve bir üstteki tura yükselme şansları da olacaktır. Her Tarafta edilecek mi, bilmiyorum. Yönetmeliği iyi analiz etmek gerekiyor.” dedi.

Yorum yapın