Galatasaray Kulübü’nün divan kuruluş toplantısı – Son Dakika Spor Haberleri


Nef Stadı’nda düzenlenen kasım ayı olağan divan kuruluş toplantılarının yürütülmesiyle ilgili açıklamalarında bulunan Özbek, sözlerine, “Bugün bu divan toplantısı siz değerli üyelerimizle Galatasaray üzerine biraz dertleşmek istiyoruz.” diyerek başladı.

Sarı-kırmızılı camiaya birlik ve beraberlik mesajı veren Özbek, “Son dönemde gerek federasyon yönünde medya içinde yerleşmiş odaklarla büyük bir mücadele içindeyiz. de Türk futbolu için doğruları devam ettirecek.Bir adım bile geri adım atmadan bu mücadeleden zaferle çıkacağımıza gönülden geleceği.Bu mücadele bizi bir saniye bile yormaz,yaralamaz. çalışan Galatasaraylı bazılılar.” kullanımları.

Dursun Özbek, önceki oluşturma çabaları birlik ve beraberliğin bozulmaya çalışıldığı ileri sürerek, “Tek amaç var. asla yılmayacağız.sizin desteğinizle galatasaray’da birlik ve beraberliği alacağız.seçildiğimiz günden bugüne samimi eleştirileri her zaman aldık ama bizim bu samimiyetimizin bir zayıflık gibi tutmaya, suistimal almaya de kesinlikle izin vermeyeceğiz.” diye konuştu.

Galatasaray Kulübü'nün divan kuruluş toplantısı - 1

Özbek, Galatasaray formasını 11 sene terleten eski milli voleybolcu Metin Görgün’ün vefatından sonra ortaya çıkan iddialarla ilgili, “Nakit sıkışıklığına rağmen Galatasaray’ın vadesi içindeki tüm ödemelerini yapmış, bunların hepsini ortaya çıkardı. kişilerle ilgili hukuki süreç başlatılank ve takip edin.Bundan sonra herkes Galatasaray’ın adının nasıl kullanıldığına dikkat edecek. değerlendirmesinde bulundu.

“GÖREVE GELDİĞİMİZDEN BERİ YAKLAŞIK 850 MİLYON LİRALIK ÖDEME YAPTIK”

Sarı-kırmızılı şirketlerin başkanı, göreve geldikleri tarihe kadar yaklaşık 850 milyon liralık ödeme yapmasını dile getirdi.

Söz konusu ödemeyi hem gelirlerin düşmesi hem de Türkiye Bankalar Birliği’nin yaptığı kesintilere rağmen aktaran Özbek, şunları kaydetti:

“Galatasaray, içinde bulunduğu zor sonuçları çıkmak için çok büyük büyüme atıyor. Göreve geldiğimiz 11 Haziran’dan bugüne yaklaşık 850 milyon liralık ödeme yaptık. Bunu ifade ederken amacımız kesinlikle hayattan kurtulmak değil yapmak ama bir realite. gelirlerimiz olmadan yaptık.30 Haziran’dan itibaren Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasına bağlı olarak gelirlerimizin süresinin yüzde 25’i, yüzde 50’si kesilmeye başladı. Tüm bu kesintiler ve düşen gelirimize rağmen ödemelerimizi yaptık. Artık bu konuda hiç şüpheye mahal yok.”

MECİDİYEKÖY, KEMERBURGAZ VE FLORYA PROJELERİ

Kulübün mali bağımsızlığıyla ilgili hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgi veren Dursun Özbek, “Galatasaray, mevcut gayrimenkullerini bugün olduğu şekliyle satsa mevcut borcu kapatmaya yetmiyor.” dedi.

Yaptıkları ihale sonucu bir firmadan Mecidiyeköy’deki binanın metrekaresini net 6 bin 750 dolardan kiralamak üzere hüküm aldıklarını söyleyenler Özbek, satabilecekleri yaklaşık 14 bin metrekarelik olduğunu dile getirdi.

Söz evi bina satışından elde edilecek gelirin nasıl değerlendireceklerini anlatan Özbek, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye Bankalar Birliği ile sürdürdüğümüz anlaşmalar ve yaptığımız konuşmalar çerçevesinde satıştan gelecek para tamamen bir hesapta bloke olarak duracak. Burada 6-8 ayda biriken parayla finansal mühendislikle yapmak istediğimiz işlere Bankalar Birliği de onay verdi. Bu paranın yüzde 50’si eski borçların tasfiyesine gidiyor. Yaklaşık 2 milyar 200 milyon lira olan ana para borcumuzun önemli bir kısmı buradan yapılacak yüzde 50 tahsilatla ödenecek. ‘da Emlak Konut’a ait 40 dönümlük araziyi satın almak için son aşamaya gelin.Orada da inşaata en kısa zamanda gitmek istiyoruz.Kısmen de bunun için kullanacağız.Bu arada bir kısım da sportif işlerde kullanmak için derneğin uhdesinde kalacak.”

Galatasaray Kulübü Başkanı Özbek, Florya Metin Oktay Tesisleri’nin bulunduğu arazide gerçekleştirilecek konut projesiyle ilgili, “Florya’daki tesisimiz 40 sene önce yapıldı. Florya projesindeki satın alma operasyonunda son aşamaya gelinir.Proje bize ait olmayan 40 dönümlük arsayı satın almak üzere her türlü hazırlığını yaptık. ‘dan 40 dönümlük araziyi alınca mevcudiyetimiz yaklaşık 65 dönüme çıkıyor. Yaklaşık 97 bin metrekare satılabilir alan çıkıyor. Bugün Florya’daki satılan gayrimenkullerin metresi brüt üzerinden yaklaşık 120 bin lira.” şeklinde görüş belirtti.


Kaynak : https://www.ntv.com.tr/sporskor/galatasaray-kulubunun-divan-kurulu-toplantisi,ksF1JeOwR02_ccZlo7L77A

SMM Panel PDF Kitap indir