Galatasaray Kadın Futbol Takımı kuruldu

Galatasaray Spor Kulübü, Bayan Futbol Takımı’nı kurdu ve teknik direktörlük görevine Nurcan Çelik’i getirdi.

Galatasaray Kadın Futbol Takımı kuruldu

Galatasaray Bayan Futbol Takımı kuruldu.

Bir ay önce Bayan Futbol Takımı için adımlarını atan ve TFF’ye başvuran Galatasaray’ın ilk sezonunda Süper Lig mi yahut bir alt ligde mi çaba edeceğine UEFA karar verecek.

Önümüzdeki hafta lansmanı yapılacak Galatasaray Bayan Futbol Takımı şubesi ile alakalı Başkan Yardımcısı Rezan Epödemir, Spor Arena’ya şu açıklamayı yaptı:

“Kadın Futbol Takımı’nı düzenlemek bizim önceliklerimizden bir tanesiydi. Takriben 1 ay önce kurduk. Kadının toplumsal hayatta öncü olması gerektiğini düşünüyoruz. İş ve sanat hayatında olduğu gibi sporda da öncü olması gerektiği düşüncesindeyiz. Kadını önceleyen bir yaklaşımın dominant kılınması gerektiği fikrindeyiz. Bu meseleye hem başarı hem de sosyal yükümlülük projesi olarak bakıyoruz. Nurcan Çelik ile de teknik direktörlük konusunda anlaştık. Kendisi ulusal takım forması da giymiş çok iyi bir Galatasaraylı. bununla beraber fazla ağır hastalıkları ve badireleri atlatmış çok zinde bir kadın. Bu yönüyle de sembol bir isim.

Oyuncularla da kayda değer ölçüde anlaştık. Küçükçekmece Belediyesi ile de görüştük ve oraya Kadın Futbol Takımımız için sosyal tesisler yapıyoruz. Tatbik hakkı Galatasaray’da olacak. Bu hafta içi protokollerini de yapacağız. Kadın Futbol Takımımıza da keza forma, keza ad hakkı keza de göğüs, kol sponsoru olarak yoğun bir istek var. Hepsi hazır. Galatasaray Kadın Futbol Takımı bütün branşlarda olduğu gibi çok dinç şekilde geliyor. Üstünlük hedefi ile geliyor”

Yorum yapın