Galatasaray için Gigi Becali’den Dennis Man transferi açıklaması! “İstediği parayı…”

Teknik direktör Fatih Terim, Parma’da forma giyen Rumen futbolcu Dennis Man’ın transfer edilmesini istiyor. 23 yaşındaki kanat forvetin talipleri de her geçen gün artıyor.

İtalya basınındaki haberlere göre; Sampdoria da bu oyuncu için devreye girdi. Fakat Parma’dan yıllık 2 milyon euro net maaş bölge Man’a bu parayı ödeyemeyecekleri kaydedildi. Sampdoria’nın yalnızca 1 milyon euro verebileceği yazılırken G.Saray cephesinin oyuncuya teklifi ise 2.5 milyon euro olacak.

“MAAŞIN YARISINI BIRAKMAZ”

GSP Live’a konuşan Man’ın eski kulübü FCSB’nin sahibi Gigi Becali, “Dennis Man’ı satın alma opsiyonuyla kiralamak isteyen çok sayıda ekip var. Ancak onun Parma’da aldığı maaşı karşılayamazlar. Galatasaray ise oyuncunun istediği parayı verebilir. Parma’yla 2025’e değin mukavelesi var. Eğer Galatasaray, Parma’yla anlaşırsa çok problem çıkacağını sanmıyorum. Şayet Dennis, İtalya’da kalmak için Sampdoria’yı tercih edebilir fakat burada belirleyici nokta para olacak. Dennis, sırf İtalya’da kalmak için maaşının yarısını bırakmaz” dedi.

FATİH TERİM: “DENNIS MAN’I İSTEMİŞTİK”

Dennis Man transferi için konuştan Fatih Terim, “Dennis Man ile ilgili konu, geçen transferde biliyorsunuz Berghuis’i istedik, olmadı. Parma da vermedi, istemedi. Böyle bir şey deme yetkim yok. İstedik oyuncuyu fakat pek da ısrarlı değildik, istedik. Parma, Serie B’de de olsa vermeyeceğini söyledi. Orada öyle kalmıştı konu. Çünkü zaten transferde vermeyince bitmişti. O günde kaldı o.” dedi.

Fatih Terim hem “Ocakta ne olur bilmiyorum. Doğrusu o gün için biz kulüp olarak başkanımız da ben de pek bir istekte bulunduk fakat Parma ‘Hayır’ dedi. Dennis Man için öyle da ısrarlı değildim tabii.” ifadelerini kullanmıştı.

Yorum yapın