GALATASARAY HABERLERİ: Sezon başında istenmeyen Feghouli takımın yıldızı oldu

Yıllık 3 milyon 850 bin Euro’luk ücreti ile Galatasaray’ın en çok şampiyon oyuncusu olan ve beklentileri karşılamayan performansı nedeniyle sezon başında beğenilmeyen adam duyuru edilen Sofiane Feghouli, eski günlerine döndü. Uzun süre protez kaldıktan daha sonra Gaziantep FK maçında bulduğu şansı asist yaparak değerlendiren Feghouli, ilk 11 çıktığı Lokomotiv Moskova karşılaşmasında da jeneriklik bir gol atarak yükselişini sürdürdü. Cezayirli yıldızın performansından hocası Fatih Terim de hoşnut kaldı. Formayı kapan Feghouli bundan böyle Aslan’ın saha içi lideri konumunda.

KALMAK İÇİN ÜCRETİNİ DÜŞÜRMEYE HAZIR

Sabah’ın haberine göre; Sezon başında yönetimin göndermek istediği ‘Soso’ lakaplı 31 yaşındaki oyuncu, Falcao’nun tersine takımda kalmakta ısrar etmişti. İstanbul’da yaşamaktan mutlu olan Feghouli’nin Galatasaray’la sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Bu defa ücretini düşürüp devam etmeye hazırlanmış olan Cezayirli orta sahanın sergileyeceği performansa kadar sarı-kırmızılı kulüpteki geleceği muhakkak olacak.

İKİ ŞAMPİYONLUKTA BÜYÜK PAYI VAR

2017 yazında Galatasaray’a takvim 3 milyon 850 bin Euro’dan 5 yıllık imza atan Sofiane Feghouli için West Ham United’a 4 milyon 250 bin Euro bonservis bedeli ödenmişti. Bilhassa 2017-18 ve 2018-19 sezonlarında kazanılan iki şampiyonlukta büyük pay sahibi olan tecrübeli futbolcu, sonraki iki sezon ise beklentileri karşılayamadığı için gözden düşmüştü. Maaşında yaşanan indirim krizleri sebebiyle de zaman zaman gündem olan kanat oyuncusunun mukavelesi 2022 Haziran’da sona eriyor.

LEVENT TÜZEMEN’DEN FEGHOULI YORUMU!

Son iki maçtaki performansıyla her yerde teknik direktör Fatih Terim’in gözüne giren Feghouli ile yeni sözleşme yapılmalı mı?

Galatasaray yönetimi, Feghouli ile daha hesaplı şartlarda kontrat yapmak için çalışıyor. Oyuncunun da 2+1 yapılması düşünülen sözleşmeye sıcak olduğunu duydum. Feghouli, fazla kabiliyetli bir oyuncu, Gaziantep FK ve Lokomotiv Moskova maçlarında da süper oynadı. Bir ölçüde Galatasaray yönetimi, yeni aktarma yapmış oldu. Galatasaray’ın bir oyun liderinin olmadığını sıkça vurgulamış ve bu liderliği yapacak kişinin Feghouli olduğunu yazmıştım. O da beni yanıltmadı. Bu performansı ve tecrübesiyle Feghouli, Galatasaray’ın Avrupa ve lig yürüyüşüne ciddi katkı maddesi sağlar. Dışarıdan Cezayirli yıldızın ayarındaki bir oyuncuyu olmak da çok maliyetli olur. bu nedenle Feghouli ile yapılacak yeni bir kontrat ayrıca Galatasaray için yardımsever olur ayrıca de oyuncunun kafasını rahatlatır.

Yorum yapın