GALATASARAY HABERİ: Marcao’dan Kerem Aktürkoğlu sözleri! “Belki de bu dönem…”

UEFA Avrupa Ligi E Grubu’nun 4. haftasında Lokomotiv Moskova’yı konuk edecek olan Galatasaray’da Brezilyalı savunmacı Marcao, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Ekip olarak keza maddi, keza de psikolojik olarak şiddet bir dönemden geçtiklerini belirten Galatasaray’ın yıldız stoperi Marcao, “Avrupa maçları daha çok tezgâhtar oldu. Kuvvet bir dönem geçirdik ayrıca maddi hem de psikolojik. Bu dönemde ilk kez Fatih hocam elde etmek üzere tüm hocalarım ve takım arkadaşlarım, tümü benim yanımdaydı, beni iyi hazırladılar. Bu da Avrupa maçlarındaki performansıma yansıdı. Bu maçların olması benim için çok iyi oldu” diye konuştu.

GALATASARAY HABERİ: Marcao'dan Kerem Aktürkoğlu sözleri! "Belki de bu dönem..."

Terim’den TFF’ye ‘seyirci’ göndermesi!

“FATİH HOCAMIZ BİZİM LİDERİMİZ”
Ligde ve Avrupa’da maç maç ilerlediklerini ve her maçın da kendileri için final niteliğinde olduğunu ifade eden 25 yaşındaki futbolcu, “Fazla uzun vadeli konuşmak yararsız, maç maç bakıyoruz, her maç bizim için bir final. Bu zamana kadar iyi performans gösterdik. Burada Fatih hocamıza bir parantez açmamız gerekiyor. Fatih hocamız, bizim liderimiz. Tüm maçlara bizi çok iyi hazırlıyor. Avrupa maçlarında da pek tabii ama. Olumlu, negatif tüm senaryoları bize anlattığı için maçlarda da şu belli başlı kadar bunun meyvelerini yedik. Genç bir takımız. Fatih hocamızın önderliğinde, onun direktifleriyle beraber bu alıcı başarıları elde ediyoruz. Umarım bundan sonra iyi bir şekilde devam ederiz” biçiminde konuştu.

Portekiz Milli Takımı’nda oynayacağı iddiaları hakkında da konuşan Marcao, “Portekiz pasaportunu almanız için orada 5 seneyi tamamlamanız gerekiyor. Bu haberler doğru değil2 ifadelerini kullandı.

GALATASARAY HABERİ: Marcao'dan Kerem Aktürkoğlu sözleri! "Belki de bu dönem..."

Terim’den Beşiktaş sorusuna flaş cevap!

“FENA OLAYLARDAN İYİ ŞEYLER ÇIKARTABİLİYORSUNUZ”
GZT Giresunspor maçında takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu’na yaptığı hareket sonrası aldığı 8 maçlık suç oluşturan ile ilgili yöneltilen soru üzerine de Marcao, “Bazen fena olaylardan iyi şeyler çıkartabiliyorsunuz. Ben de böyle değerlendirdim. Kesin bir dönem takımdan uzakta kalmam benim avantajıma oldu. Bana fazla yardımcı oldu. Ara Sıra kötü şeylerden de manâlı dersler çıkartılabiliyor. Olur Ya de bu dönem benim için uğurlu oldu diyebilirim” dedi.

Lokomotiv Moskova maçıyla ilgili de Marcao, şu açıklamayı yaptı;
“Yapmamız gereken, bundan öncekilerle aynı. Avrupa Ligi oynuyorsunuz, telafisi olmayan maçlar. Türkiye’de bir şekilde telafi edebilirsiniz ama Avrupa’da telafisi olmuyor. Hocamız bizi her zamanki gibi iyi hazırladı. Sahada rakibine yakın oynayan, kompakt oynayan bir Galatasaray olacak. Ofansif olarak da gole giden arkadaşlarımız var. Biz iyi sıkı savunma yaptığımız süre, rakibimize artı kısmet vermediğimiz zaman, mutlaka golü bulacağımızı düşünüyorum.”

Sarı-kırmızılı futbolcu, sözlerini şöyle tamamladı;
“Futbolun bir dili olduğunu düşünmüyorum. Dili iki taraflı. Fazla pozitif bambaşka diller yok. Sol bekimiz İspanyolca konuşuyor, Muslera da konuşuyor, ben de anlıyorum. Nelsson ile İngilizce olarak anlaşabiliyoruz. Herhangi bir bezginlik yok. Kendimce futbolun bir dili yok.”

Yorum yapın