GALATASARAY HABERİ: Aslan düğmeye bastı! İmza sırası Kerem Aktürkoğlu’nda… (GS spor haberi)

Taylan Antalyalı, Christian Luyindama ve İsmail Çipe’nin sözleşmelerini uzatan Galatasaray’da iç transferde sıra Kerem Aktürkoğlu’na geldi. Sabah’ın haberine kadar; 900 bin TL garanti para ile A Takım’ın en az şampiyon ismi olan Kerem’e, yeni transfer Berkan Kutlu’ya bahşedilen 7 milyon TL aidat önerilecek.

ÖZGÜR KALMA BEDELİ…

2023-24 sezonu sonuna kadar kontratı yer alan 23 yaşındaki futbolcunun ücretini iyileştirmek isteyen yönetim, serbest kalma bedeli olarak 15 milyon Euro’yu da kontrata yazarak oyuncunun değerini belirlemek istiyor. Lyon, Nantes ve Nice’in arasında olduğu Fransız kulüplerinin peşine düşüp takip ettiği Kerem’i, sarı-kırmızılılar ocak ayına değin yeni kontrat için ikna etmeye çalışacak.

Geçen sezonu 6 gol-2 asistle tamamlayan Kerem Aktürkoğlu, şimdiden geçtiğimiz sezonu geride bırakmış durumda. Bu sezon 5 gol ve 4 asiste ulaşan oyuncu, keza idmanlardan sonra son vuruş çalışması da gerçekleştiriyor. Genç kanat oyuncusunun olumsuz yönü olarak görülen top kayıpları ise Fatih Terim kadar çoğu kez yapılan uyarı ve çalışmalarla sonlandırılmaya çalışılıyor.

Yorum yapın