Galatasaray Başkanı Elmas’tan Milli Takım’a Terim vetosu: İzin vermeyiz

Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, A Ulusal Futbol Takımı’na Fatih Terim’in çağrılması durumunda buna izin vermeyeceklerini söyledi.

Galatasaray Başkanı Elmas'tan Milli Takım'a Terim vetosu: İzin vermeyiz

Süper Lig’de Trabzonspor ile karşılaşacakları maç için Trabzon’a gelen Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas, Trabzon Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik direktör Fatih Terim desteğiyle yeni bir takım kurulduğunu gösteren Elmas, takımın yanına edinmek için Trabzon’a geldiğini belirtti.

Ulusal takımda Şenol Güneş’in gitmesinin arkasından Fatih Terim’e teklif gelmesi durumunda düşüncesi sorulan Elmas, “Bizim düşüncemiz burada çok net. Zaten uzun vadeli bir plan yaptık hocamızla beraber. Galatasaray’ın geleceğine tesir edecek bazı kuruyoruz. Dolayısıyla böyle bir şeye katiyen taraf olmayız ve izin vermeyiz. Hocamızın da böyle bir teklifi kabul edeceğini zannetmiyorum” dedi.

“KABAHAT DUYURULARINI YAPTIK”

Cezalı olması dolayısıyla maçı seyredemeyecek olması sorulan Elmas, şunları kaydetti:

“Bununla ilgili zorunlu yorumları yaptık. Bundan Böyle konu hukuka yansıdı. Gerekli suç duyurularını yaptık. Davamızı hukuk aracılığıyla, adalete güvenerek peşine düşüp takip etmeye devam edeceğiz. Cezalı olsak da bu bizim takımımızın yanına olmamızı engellemeyecek. Bundan sonradan da cezamız sürecinde deplasmanlarda takımızın yanına olmaya devam edeceğim. Umarız Türk futbolu istek ettiğimiz gibi her şeye herkese eşdeğer mesafede adil ve dürüst idare şartlarına kısa zamanda kavuşur. Bunun için de Galatasaray olarak mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Yorum yapın