Galatasaray Başkanı Burak Elmas’tan TFF’ye rest ve Beşiktaş’a cevap!

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, canlı yayında basın mensuplarını sorularını yanıtladı. Sarı kırmızılı kulübün başkanı açıklamalarında, TFF’nin seyirci kararı ve Beşiktaş ile yaşanılan polemiğe dair konuştu.

İşte o sözler…

“Türkiye’de 9 Kasım’da bütün seyircili oynama kararı verildi. Bugün yapacağımız maç çok önemli. Taraftarımızın stadyumda olmayı hak ettiklerini düşündük. Böyle bir karar aldık bu bizim insiyatifimizdir. Bedeli cezası neyse de ödemeye hazırız.

“BAZI ÇAKAL ARKADAŞLAR AHKAM KESMİŞ…”
Biz sistemi değiştirmeye geldik. Asla geçmiş sistemin bir parçası olmayacağız. Türk sporunun ileri gitmesi adına elimizden geleni yapacağız. Bizim kararımızın arkasında bazı çakal arkadaşlar ahkam kesmiş. Kimse Galatasaray’a öyle konuşulan cezaları veremez.

Galatasaray fikri serbest, vicdanı özgür bir camiadır. Galatasaray namına resmi olarak konuşan birey Sayın Remzi Sanver’dir. Remzi Sanver’in ağzından meydana çıkan her söz benim ağzımdan çıkmış demektir. Benim ya da Remzi Bey’in sözleri kulübümüzün devlete ait açıklamalarıdır.

Öteki camialar anlamakta zorlamakta zorluk çekebilirler. Galatasaray bambaşka fikirlerden beslenen, o fikirlerden doğruyu bulan bir kurumdur.

BEŞİKTAŞ’A CEVAP: “HERKESİN KENDİ CAMİASIYLA İLGİLENMESİ GEREKİR!”
Ahmet Nur Çebi ile her zaman konuştum. Camiayı rahatlatacak konuşmalar yapıp diğer takımları suçlamak doğru yok. Herkesin kendi camiasıyla ilgilenmesi gerekir. Galatasaray’ın ne yapması gerektiğini anlatmak kimsenin haddi değildir.

“KİMSE HADDİNİ AŞMASIN!”
Benim yöneticimin ne yapması gerektiği konusunda akıl açıkça belirtmek kimsenin haddi değildir. Kimse haddini aşmasın. Bizim nezaketimiz, tevazuumuz hatalı anlaşılmasın.

Biz Beşiktaş’ı tebrik ettik ve haklı başarı dedik. Kendi adımıza gereken dersleri çıkaracağımızı söyledik. Biz her türlü tepkiyi göğüslemeye hazırız. Galatasaray daima çeşitlilik yaratmıştır.

Beşiktaş’ın paylaşımını görür görmez üzüldüm. Beşiktaş derbisinden daha sonra biz de konuşabilirdik. Beşiktaş’ı tebrik ettik, haklı galibiyet dedik. Hatta tepki gördük. Göreve gelirken geçmiş alışkanlıklara teslim olmayacağız demiştim. O paylaşımı görünce üzüldüm.”

Yorum yapın