Futbolun yasa yapıcıları geçici beyin sarsıntısı ikamelerini uygulamaya çağırdı | Futbol Haberleri


Kilit isimlerin mevcut protokollerin çalışmadığı konusunda ısrar etmesi üzerine, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu’na (IFAB) geçici beyin sarsıntısı ikamelerinin getirilmesi için çağrıda bulunan bir açık mektup yazıldı.

IFAB üyeleri, 136. yıllık genel kurul toplantısı için Pazartesi günü Doha’da toplanacak ve beyin sarsıntısı yedekleri de gündemdeki bir dizi konu arasında yer alacak.

Aralık 2020’de IFAB, Premier Lig’in aylar sonra kabul ettiği kalıcı beyin sarsıntısı oyuncu değişikliği denemesine katılmaları için yarışmaları davet etti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Eski İngiltere kalecisi David James, futbol kariyeri boyunca beyin sarsıntısı geçirdi – The Football Show’a, oyuncunun refahını korumak için tıbbi müdahalelerin daha da ileri gitmesi gerektiğini söyledi.

Sporun nörojeneratif hastalığa karşı savaşında ileriye doğru bir adım olarak görülse de, kafa travması değerlendirmesinden geçen oyuncuları geçici olarak değiştirme seçeneği hala mevcut değil.

Profesyonel Futbolcular Derneği, Jeff Astle Vakfı, Sarsıntı Mirası Vakfı ve beyin yaralanması derneği Headway’den önemli isimler şimdi IFAB’ı daha ileri gitmeye çağıran bir açık mektup imzaladılar.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Beyin yaralanması derneği Headway’in başkan yardımcısı Luke Griggs, sahadaki sarsıntıyla başa çıkmak söz konusu olduğunda daha fazla değişikliğe ihtiyaç olduğunu söyledi.

2002 yılında kronik travmatik ensefalopati (CTE) ile ölen eski İngiliz uluslararası Jeff’in kızı ve Jeff Astle Vakfı’nın kurucu ortağı Dawn Astle şunları söyledi: “Basitçe söylemek gerekirse, IFAB’ın mevcut kuralları çalışmıyor ve oyuncular oyun oynuyor. tehlikeye at.

“Bu kesinlikle kabul edilemez. Çoğu zaman, bir futbol stadyumunun gürültüsü ve yoğunluğu ile oyun sahasında karmaşık bir beyin hasarı için değerlendirilen ve sadece daha sonra değiştirilmek üzere oyuna devam eden oyuncular görüyoruz. Bu gösteriyor ki, mevcut yönergeler oyuncu güvenliğine öncelik vermede başarısız oluyor. Değişiklik için çok geç kalınmış durumda.”

Jeff Astle
Resim:
Jeff Astle’ın ölümü, bir topun tekrarlanan başlığına bağlı endüstriyel hastalığa bağlandı

PFA CEO’su Maheta Molango şunları ekledi: “Oyunun yasalarını belirlerken, oyuncu güvenliği ve refahı en önemli öncelikler olmalıdır. Sağlık ekiplerine imkansız bir görev veriliyor.

“İngiltere’deki profesyonel oyuncuların temsili sesi olarak, geçici beyin sarsıntısı ikamelerinin derhal tanıtımını görmek istediğimizi açıkça belirttik.”

Concussion Legacy Foundation İngiltere yönetici direktörü Dr Adam White şunları söyledi: “Tıp uzmanlarının oyuncu güvenliği için en iyi kararları vermelerini desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız, bu da onlara sahadan uzakta sağlam klinik değerlendirmeler yapmaları için zaman ve alan sağlamak anlamına geliyor. Oyna.

“Geçici sarsıntı ikameleri, olabilecek tek yoldur.”

Chris Sutton
Resim:
Eski Norwich forveti Chris Sutton, açık mektubu imzalayan birkaç eski profesyonelden biriydi.

Babası Mike’ın 2020’de ölmeden önce bunama yaşadığı eski Norwich ve Blackburn forveti Chris Sutton, açık mektubu imzalayan birkaç eski profesyonelden biriydi.

Nobby Stiles, Dave Watson, Peter Bonetti, Frank Worthington ve Rod Taylor’ın aile üyeleri de desteklerini verdiler.

Headway: Değişim yıllar önce olmalıydı

Headway CEO’su Peter McCabe şunları söyledi: “Futbolcuları bir sarsıntı geçirdikten sonra oynamaya devam etmenin tehlikelerinden, özellikle de tabanda oynayanlardan daha iyi korumamız hayati önem taşıyor.

“Geçici sarsıntı ikamelerinin getirilmesi yıllar önce olmalıydı ve daha fazla gecikme kabul edilemez.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Eski West Brom forveti Thomas Hal Robson-Kanu, oynadığı günlerde bir beyin sarsıntısı geçirdi ve The Football Show’a oyuncuları korumak için ne yapılması gerektiğini anlattı.

Dr Willie Stewart da dahil olmak üzere bir dizi tıp uzmanı da mektubu imzaladı.

Dr Stewart’ın 2019’da yayınlanan FIELD araştırması, futbolcuların NDD’den ölme olasılığının, genel nüfusun aynı yaştaki bir üyesine göre üç buçuk kat daha fazla olduğunu buldu.

100’den fazla imzanın yer aldığı açılış mektubunda, “Futbolda geçici bir sarsıntı değişikliğine izin vermek, sağlık profesyonellerinin daha kapsamlı değerlendirmeler yapmasına ve oyundaki herkese kafa yaralanmalarını gerekli özenle tedavi etmeleri için önemli bir sinyal göndermesine izin verecek” dedi.

“IFAB’ı, uygun tıbbi ve sağlık sigortası kapsamı ve gözetiminin sarsıntı değerlendirmelerinin uygulanmasına izin verdiği ligler için futbol federasyonu için oyun yasalarında geçici sarsıntı ikamelerini derhal uygulamaya çağırıyoruz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12632796/footballs-law-makers-urged-to-introduce-temporary-concussion-substitutions

SMM Panel PDF Kitap indir