Frutti Extra Bursaspor 88-93 Galatasaray Nef MAÇ SONUCU-ÖZETTürkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 7. haftasında Galatasaray Nef, Frutti Extra Bursaspor’u 93-88 yendi.

Karşılaşmaya Clemmons ve Ahmet Düverioğlu’nun sayılarıyla hızlı başlayan Frutti Extra Bursaspor karşısında Galatasaray Nef, Caliaro ve Sadık Kabaca’yla etkili olunca 5. dakika özgürlüğüyle (10-10) geçti. Özellikle 24 saniye sürelerini daha fazla kullanan ve top çeviren Galatasaray Nef, çeyreği 29-23 önde bitirdi.

İkinci çeyrekte ev sahibi ekibe rahat hücum şansı vermeyen sarı-kırmızılılar, Bost ve Hummer’in ile de skor üretince 14. dakikada farkı çift hanelere (30-41) çıkardı. Baskılı savunmalarla Frutti Extra Bursaspor kötü gidişatı yönünde dönüşe de soyunma odasına Galatasaray Nef’in 50-45 üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü çeyreğe daha derli toplu bir görüntüyle başlayan Bursa temsilcisi Dudzinski ve Needham ile sayıları bularak 23. dakikada skoru izleyenler: 53-52. İki takımın da galibiyeti artırmadığı çeyrekte, hızlı hücumlarla etkili olmaya çalışan Frutti Extra Bursaspor karşısında Galatasaray Nef set hücumlarını sürdürerek Mcintyre, Mcgee ve Caloiaro ile sayılarını buldu, final periyotuna 74-65 önde gitti.

Son çeyrek çekişmeye sahne oldu. İki takımın da sayı bulmada zorluk çektiği çeyrekte, seyirci desteğini hedef alan Frutti Extra Bursaspor, Onuralp Bitim ve Dudzinski’nin etkili oyunlarıyla sayıları buldu ve 36. dakika farkı 3’e indirdi: 74-77. Ev sahibi ekip, 37. dakikada Onuralp Bitim’in ekstra üçlüğüyle masraflarla (78-78) sağlasa da akabindeki hücumlarla iyi sonuçlar gösteren Galatasaray Nef, Sadık Emir Kabaca ve Mcgee ile üç kullanılan isabetler bulunca bitime 2 dakika kala skoru 87-78’e getirdi. . Kalan dakikalarda iyi oyunu sürdüren sarı-kırmızılılar, parkeden 93-88 galip ayrıldı.
Kaynak : https://www.aspor.com.tr/basketbol/2022/11/19/frutti-extra-bursaspor-88-93-galatasaray-nef-mac-sonucu-ozet

SMM Panel PDF Kitap indir