Fransa Açık’taki çöküş nedeniyle kaburga yaralanması yaşayan Rafael Nadal altı haftaya kadar sahalardan uzak kaldı | Tenis Haberleri


Rafael Nadal, Indian Wells turnuvasının finalinde mağlubiyet sırasında nefes alma güçlüğünden şikayet etti; İspanyol artık altı haftaya kadar sahalardan uzak kalacak; Nadal’ın 13 kez rekor kazandığı Fransa Açık, 22 Mayıs’ta başlıyor.

Son Güncelleme: 22/03/22 14:33

Rafael Nadal, rb'nin stres kırığı ile altı haftaya kadar sahalardan uzak kalacak

Rafael Nadal, rb’nin stres kırığı ile altı haftaya kadar sahalardan uzak kalacak

Rafael Nadal, kaburgasındaki stres kırığı nedeniyle altı haftaya kadar sahalardan uzak kalacak ve Mayıs ayı sonundaki Fransa Açık’taki birikimine zarar verecek.

Nadal, Indian Wells Finalinde Taylor Fritz’e 6-3, 7-6 (7-5) mağlubiyet sırasında nefes alma güçlüğünden şikayet etti.

İspanyol, Ocak ayında Avustralya Açık’ta Daniil Medvedev’i yenerek rekor 21. grand slam tekler şampiyonluğu kazandı.

Nadal’ın en büyük galibiyetlerinden on üçü Fransa Açık’ta geldi ve 35 yaşındaki Nadal, 2021 yarı finalinde Novak Djokovic’e kaybetmeden önce 2017 ve 2020 yılları arasında dört yıl üst üste Roland Garros’ta zafer kazandı.

Bu yılki Fransa Açık 22 Mayıs – 5 Haziran tarihleri ​​arasında yapılacak.

Nadal, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Herkese merhaba, İspanya’ya döndüğümü duyurmak istedim ve rahatsızlıkla oynadığım Indian Wells finalinin ardından testleri yapmak için hemen sağlık ekibimi ziyarete gittim.

“Görünüşe göre, kaburgalarımdan birinde stres çatlağı var ve dört ila altı hafta arasında dışarıda olacağım. Bu iyi bir haber değil ve bunu beklemiyordum.”

İspanyol, sırasıyla 11 ve 12 kez kazandığı Monte-Carlo Masters ve Barcelona Open turnuvalarını neredeyse kesinlikle kaçıracak ve ayrıca Mayıs başında Madrid Open’a katılmaya zorlanabilir.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12572737/rafael-nadal-out-for-up-to-six-weeks-with-rib-injury-as-french-open-build-up-dented

SMM Panel PDF Kitap indir