Frankie Dettori, İrlandalı Oaks’ta Emily Upjohn’a binecek | Yarış HaberleriFrankie Dettori, İrlandalı Oaks'ta Emily Upjohn'a binecek | Yarış Haberleri

Frankie Dettori, John Gosden’in İtalyanların 16 Temmuz’da Juddmonte Irish Oaks’ta kısraklara bineceğini doğruladığı Salı sabahı Newmarket’te dörtnala Emily Upjohn ile ortak oldu.

Oğlu Thady ile ortaklaşa antrenman yapan Gosden, kendisi ve Dettori’nin bu sezon birkaç yüksek profilli yenilgiyi izleyen bir duyuru olan bir “sabbatical” üstlendiğini söyledi.

Bunlardan biri, Oaks’ta Emily Upjohn’a, tezgahlardan çıkarken tökezleyerek çok az farkla kaybettiğinde geldi.

Gosden-Dettori ortaklığının geleceği hakkında çok fazla spekülasyon yapıldı, ancak 51 yaşındaki kişiden, Temmuz Kursu’nda sabahın erken saatlerinde dörtnala Emily Upjohn’a ortak olması istendi.

Gosden Cumartesi günü Sandown’da, aradan bu yana Dettori’nin tutumundan etkilendiğini ve “bundan sonra o ve ben oldukça mantıklı bir şekilde tekrar bir araya geleceğiz” demişti.

Önümüzdeki hafta sonu İrlandalı Oaks’ın Curragh’da yer alacağı düşünüldüğünde, bu şimdi pek çok kişinin öngördüğünden çok daha erken olacak gibi görünüyor.

Emily Upjohn, Ascot’taki Kral George ve Kraliçe Elizabeth Stakes için ikinci favoriydi, ancak şimdilik onu kendi cinsine karşı tutma kararı alındı.

Daha yaşlı bir ahır arkadaşıyla çalıştı, gayet netti.

John Gosden, “Güzel bir zemindi ve Temmuz toplantısı için mükemmel durumda. Çalışmasından çok memnun kaldım ve İrlanda Oaks’ı işaret ediyor” dedi.

“Onu çimlere çıkarmak ve pisti hissetmek güzel.

“Şu an için üç yaşındaki kısraklarla kalmaya karar verdik. Hepsinin işaret ettiği iki Derby kazananına (Desert Crown ve Westover) ve Arc kazananına (Torquator Tasso) çok saygı duyuyorum. Ascot’a doğru, öyleyse neden bu aşamada üç yaşındaki kısraklarla kalmıyorsun.”

Oaks’taki şanssız koşusuna dönüp baktığında Gosden şunları söyledi: “Epsom hakkında ne kadar az şey söylersek o kadar iyi. Pist Epsom’da sorun değildi, piste hiç aldırmadı. Sadece sola dönüp ortalığı süpüremezsiniz. Bütün alan.Bitmiş ve gitmiş olduğu için bunun hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum.

“Frankie buraya iş için gitti ve umarım ona binecek. Plan, ona Irish Oaks’ta binmesi, bu yüzden bu sabah buradaydı.

“Ne hakkında olduğunu biliyorsun. Odaklanan bir jokeye ihtiyacım var. Yarı zamanlı bir iş olamaz. Wimbledon’da da belirtildiği gibi, Rafa Nadal sabahları en çok ve en zor antrenmanı yapıyor. İşte bu. her şey bununla ilgili ve bu çok açık.

“Frankie’nin bu şekilde devam etmesinden ve başka her yere binmekten memnun olduğumu söyledim. Tam olarak görmek istediğim şey buydu. Bir sezonda ne kadar az biniciliğe sahip olduğuyla gurur duyuyor.

“Son yedi yılda onunla çalışırken, onu nasıl yönettiğimize ve sürüşlere çok dikkat ettiğimizden çok eminim. Küçük pistlere koşmasına gerek yok. O günler geride kaldı. bunu 1990’larda birlikte yaptık ama daha fazla odaklanmamız ve biraz daha az yarı zamanlı olmamız gerektiği konusunda çok nettim, hepsi bu.Konu bu ve başka bir şey değil. “

Ancak Dettori’nin Cuma günkü Falmouth Stakes’te Inspiral’e devam edip etmeyeceği hala belirsiz.

Gosden, “Cuma günü (Inspiral ile ilgili) herhangi bir karar yok” dedi.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12646057/frankie-dettori-to-ride-emily-upjohn-in-irish-oaks

SMM Panel PDF Kitap indir