Frankie Dettori ekibi kendine güvenen binici geri dönebilir | Yarış HaberleriFrankie Dettori ekibi kendine güvenen binici geri dönebilir | Yarış Haberleri

Frankie Dettori’nin menajeri Peter Burrell, popüler İtalyan’ın John ve Thady Gosden ile olan profesyonel ilişkisi sona ererse “dövüşerek çıkmasını” bekliyor.

Yıllar boyunca birlikte büyük bir başarı elde eden Gosden’in, Altın Kupa’da dördüncü galibiyet teklifinde üçüncü olan Stradivarius’taki yolculuğunun ardından Dettori’yi kamuoyu önünde eleştirmesiyle geçen hafta Royal Ascot’ta açık gerginlik işaretleri vardı.

Queen’s Saga’nın aşağıdaki Britannia Stakes’teki dar yenilgisi, Inspiral’in Cuma günkü Coronation Stakes’teki parlak başarısı kombinasyona hoş bir destek vermeden önce durumu daha da kötüleştirdi.

Bununla birlikte, Dettori, arkadaşı Marc’ın sahibi olduğu Listelenen Maureen Brittain Anıtı İmparatoriçe Fillies’ Stakes’te Ralph Beckett tarafından eğitilmiş Lezoo ile ortak olmak için Temmuz Kursunda olmasına rağmen Cumartesi günü Newmarket’te Gosden ekibinin üç koşucusundan herhangi birine binmek için rezerve edilmedi. Chan.

Clarehaven Stables’tan gelecek bir yorum olmadan, Burrell Perşembe günü PA haber ajansına şunları söyledi: “Karanlıktayız ve herkes gibi cevaplar arıyoruz”.

Haberlere göre, Dettori Cuma günü Gosden ekibiyle buluşacak ve herhangi bir tartışmanın sonucu ne olursa olsun, Burrell Dettori’nin geri döneceğinden emin.

“Pazar günü İstanbul’da at biniyor ve Cumartesi günü Newmarket’te bir ata biniyor. Eminim dışarıda onu bir tartı odasında otururken izlemeyecek ve onu yerine koymaktan çok mutlu olacak bir sürü insan olacaktır. atlarına bin,” dedi Nick Luck’ın Daily Podcast’inde.

“Kesinlikle ateşlendi. Bildiğimiz gibi, birkaç zirvemiz ve birkaç çukurumuz oldu ve o en tehlikeli olduğu zaman – savaşa çıkacak. İnsanların düşündüğünden çok daha sert.”

Burrell, Gosden ve Dettori’nin farklılıklarını dostane bir şekilde çözebileceklerini umuyor ve ekliyor: “John’u çok, çok uzun zamandır tanıyorum ve bu şekilde altüst olan herhangi bir ilişki görmüyorum.

“Eğer bir son olacaksa, temiz olmasını isterim ve o zaman herkes odanın içinden geçip birbiriyle konuşmaya devam edebilir çünkü bir tartışma ya da serpinti yaşamanın bir anlamı yok – bittiyse biter.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12639793/frankie-dettori-team-confident-rider-can-bounce-back

Yorum yapın

SMM Panel