Frankie Dettori Cumartesi günü Newmarket’te John Gosden için yarışmıyor | Yarış HaberleriFrankie Dettori Cumartesi günü Newmarket'te John Gosden için yarışmıyor | Yarış Haberleri

Frankie Dettori Cumartesi günü Newmarket’te John ve Thady Gosden için yarışmayacak.

İtalyan, arkadaşı Marc Chan’ın sahibi olduğu Listelenen Maureen Brittain Anıtı İmparatoriçe Fillies’in Bahislerinde Ralph Beckett tarafından eğitilmiş Lezoo’ya binmek için karargahta olacak olsa da, adı kartta Gosden tarafından eğitilmiş iki koşucunun yanında görünmüyor.

Kariyerlerinin büyük bölümünde hem Sunray Major hem de Stowel’a binmiş olan birincisi, Criterion Stakes’te James Doyle’un bineği olacak, ikincisinde ise Fred Archer Stakes’te Robert Havlin olacak.

Haber, Gosdens ve Dettori için yapılan test Royal Ascot toplantısından sonra geldi.

Dettori, Altın Kupa’da Stradivarius’a binmesinin ardından ve bir sonraki yarışta Kraliçe’nin Destanı Britannia Stakes’te Thesis’i bir kafayla yakalayamadığında Gosden kıdemlisinden sivri eleştiriler için geldi.

Dettori’nin hafta ortası hareketini kaçırması olağandışı olmasa da, bu hafta sonu kaldığı yerden devam etmesi bekleniyordu.

Dettori’nin menajeri Peter Burrell, PA haber ajansına şunları söyledi: “Karanlıktayız ve herkes gibi cevaplar arıyoruz.”

Gosden, Godolphin’den ayrılmasının ardından Dettori’nin kariyerini tekrar rayına oturtmasına yardımcı oldu ve ikili muazzam bir başarı elde etti.

Enable, Stradivarius, Golden Horn ve Palace Pier gibi isimlerin hepsi Dettori’yi en üst masada tutmaya yardımcı oldu ve Cuma günü ikili, Inspiral ile Coronation Stakes’e girdi.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12639157/frankie-dettori-not-riding-for-john-gosden-at-newmarket-on-saturday

Yorum yapın

SMM Panel