Frankie Dettori, Boxing Day Group One gezileri ile Santa Anita’da kış kampanyası planlıyor | Yarış Haberleri


Frankie Dettori, Amerika’da bir kış kampanyası planlıyor ve sürücü kendini Santa Anita’ya dayandırmak istiyor.

İtalyan, son yıllarda kış aylarında Dubai’nin müdavimi oldu, ancak gençliğinde California pistinde ustalaştıktan sonra, eski uğrak yerini tekrar ziyaret etme fırsatını değerlendirmek istiyor.

Bu hafta sonu Keeneland’deki Breeders’ Cup toplantısında yarışan Dettori, Aralık ayında Amerika’ya gidecek ve testin tadını çıkarıyor.

Söyledi Nick Luck’ın Günlük Podcast’i: “Sanırım kışı muhtemelen yıllar önce genç bir çocukken başladığım Kaliforniya’da Santa Anita’da geçireceğim. Orada 80’lerin sonunda dört güzel kış geçirdim.

“Son birkaç yıldır kışlarımı Dubai’de yapıyorum ama bu fırsat geldi, eğitmenlerden çok fazla istek alıyorum, bu yüzden neden denemeyeyim diye düşündüm. büyük bir hayranıyım ve Santa Anita’ya çok düşkünüm.

“Bu meydan okumayı dört gözle bekliyorum ve bu kış için plan.”

Frankie Dettori, Kinross'taki Doncaster'da Park Stakes'i kazandı
Resim:
Frankie Dettori, Kinross’taki Doncaster’da Park Stakes’i kazandı

Santa Anita’nın toplantısı 26 Aralık’ta bir dizi Birinci Sınıf yarışmalarıyla başlayacak, bu nedenle Dettori harekete hazır olduğundan emin olmak için aile şenliklerinden vazgeçecek.

“Ailem ve karımla konuştum ve onlara Noel’i onlarla birlikte geçirmeyeceğimi söyledim ama çocuklarım artık genç değiller bu yüzden Noel Günü’nü gerçekten umursamıyorlar – tek istedikleri bir hediye!

“Noel’den hemen önce gideceğim ve açılış günü olan Boks Günü’nde muhteşem yarışlarla at binmeye başlayacağım ve kışın büyük bir kısmını geçireceğim, kim bilir ne getirecek ve onu dört gözle bekliyorum.” .

“Eğer yapacaksan, düzgün yap – bu yüzden ilk günden başlıyorum. Kim bilir, Mayıs ayının ilk Cumartesi günü Churchill Downs’a giden üç yaşında hoş bir çocuk bulabilirim. “

Gulfstream Park, Ocak ayında zengin donanımlı Pegasus Dünya Kupası fikstürüne ev sahipliği yapacak ve Dettori, radarında Şubat ayındaki Suudi Kupası toplantısıyla Florida gezisine açık olacak.

“Tüm seçeneklerimi açık tutuyorum, oraya temiz bir sayfa açıyorum ve mücadeleyi dört gözle bekliyorum” dedi.

“Pegasus’a gitme fırsatı gelirse, daha önce orada bulundum, o zaman açıkçası şubat sonunda Suudi Arabistan’da büyük bir gün, bu yüzden ben de yapacağım. gerekirse etrafta dolaşırım.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12735066/frankie-dettori-plotting-winter-campaign-in-santa-anita-with-boxing-day-group-one-rides

SMM Panel PDF Kitap indir