Francis Ngannou, Alexander Volkov ile Jairzinho Rozenstruik arasındaki maçın sonucunu sorguluyor


Francis Ngannou görünüşe göre Alexander Volkov ve Jairzinho Rozenstruik arasındaki mücadelenin erken durdurulduğuna inanıyor. Volkov-Rozenstruik ağır sıklet maçı bu geceki UFC Vegas 56 etkinliğinde manşet oldu. Kavgaya tanık olunan her iki çarpıcı bilgin de ayağa kalktı.

Volkov başlangıçta Surinamlı düşmanını uzun menzilli vuruşuyla uzak tutmayı başarırken, Rozenstruik sonunda Rusları sağlam bir sol eliyle yakaladı ve ardından bir dizi saldırı yaptı.

‘Drago’ iyi savundu, bağlantısını kesti ve Rozenstruik’i çit boyunca kurnazca takip etti. Ardından, Rozenstruik’i sallayan gök gürültülü sağ elini indirdi. Volkov daha sonra durmaksızın Rozenstruik’i kuşatmaya başladı.

Volkov, Rozenstruik’i yere serdikten ve ona yerden vuruşlarla saldırmaya başladıktan sonra, hakem Herb Dean hemen devreye girdi ve el salladı. Ancak, ‘Bigi Boy’ anında ayağa kalktı ve durmayı protesto etti. Resmi karar, Volkov için ilk turda TKO galibiyetiydi.

Bu notta, Francis Ngannou şimdi Volkov-Rozenstruik çatışmasındaki duraklama konusundaki tavrıyla devreye girdi. ‘Predator’ bir tweet’te mücadelenin devam etmesi gerektiğini belirtti:

“Erken duraklama mı?”

Aşağıdaki tweete göz atın:


Jairzinho Rozenstruik, Francis Ngannou ve Tyson Fury arasındaki olası bir süper dövüşte

Jairzinho Rozenstruik ve Francis Ngannou, 2020’de Ngannou’nun ilk tur nakavtla kazandığı bir mücadelede, geçmişte sekizgen içinde karşı karşıya gelmişlerdi. Şaşırtıcı bir şekilde, Rozenstruik kısa süre önce Ngannou’nun boksla potansiyel geçişini ve UFC yıldızının boks efsanesi Tyson Fury ile olası süper dövüşünü tartıştı.

UFC ağır siklet şampiyonu Francis Ngannou şu anda bir sakatlık tatilinde. 2023’ten daha erken dönmemesi bekleniyor. Ayrıca Ngannou, maaşına zam yapılmadığı ve boks sporunda da rekabet etmesine izin verilmediği sürece UFC ile yeniden sözleşme imzalamayacağını sürekli olarak savundu.

Bu yılın Nisan ayında, Fury’nin Dillian Whyte’ı kazanmasının ardından Ngannou ringe çıktı. ‘Yırtıcı’ ve ‘Çingene Kralı’ sözlü olarak, 4 onsluk MMA eldivenleriyle mücadele edilecek bir boks maçı olması beklenen, karışık kurallarlı bir mücadelede birbirleriyle yüzleşmeye karar verdiler.

Francis Ngannou, MMA eldivenleriyle boks ringinde Tyson Fury’ye karşı. Hibrit kurallar. Saha bu. Vay. #Fury Whyte

Ariel Helwani ile konuşuyor MMA SaatiRozenstruik geçenlerde buna değindi ve boksta Fury’nin Ngannou’yu yoracağını ve sonunda onu durduracağını açıkladı.

Ne olursa olsun, ‘Bigi Boy’, Ngannou’nun MMA’da Fury’ye aynısını yapabileceğini ima etti. Rozenstruik, Fury’nin karışık kurallar mücadelesinde Ngannou’yu yendiğini görüp görmediğini açıklayarak şunları söyledi:

“Evet, öyle düşünüyorum, boks açısından. MMA farklıdır. onu alabilirsin [Fury] aşağı indirin, onu yerde yıpratın ve sonra tekrar yukarı kaldırın. Bütün kolları gevşek. Yumruk atamaz. Bu farklı. Ama boks açısından, bu farklı bir oyun.”

Aşağıdaki röportajın tamamını izleyin:

youtube kapağı
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-francis-ngannou-questions-outcome-alexander-volkov-vs-jairzinho-rozenstruik-fight?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir