Formula 1, Avusturya GP taraftarının tacizini araştırıyor, Lewis Hamilton ‘tiksinti ve hayal kırıklığına uğradı’


Lewis Hamilton, “Bazı taraftarların bu hafta sonu pistte ırkçı, homofobik ve genel olarak taciz edici davranışlarla karşı karşıya olduğunu duymaktan iğrendim ve hayal kırıklığına uğradım” diyor; F1, “kabul edilemez” kötüye kullanım için soruşturma başlattı

Son Güncelleme: 22.10.12 12:59


Sky F1'den Naomi Schiff, Avusturya Grand Prix'sinde kalabalığın taciz edildiğine dair raporlarla ilgili soruşturma başlatıldıktan sonra Red Bull Ring'den bilgi verdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Sky F1’den Naomi Schiff, Avusturya Grand Prix’sinde kalabalığın taciz edildiğine dair raporlarla ilgili soruşturma başlatıldıktan sonra Red Bull Ring’den bilgi verdi.

Sky F1’den Naomi Schiff, Avusturya Grand Prix’sinde kalabalığın taciz edildiğine dair raporlarla ilgili soruşturma başlatıldıktan sonra Red Bull Ring’den bilgi verdi.

Formula 1 patronları, Avusturya GP’de taraftarların “tamamen kabul edilemez” tacizlere maruz kaldığına dair haberler hakkında soruşturma başlattı, Lewis Hamilton ise “tiksindiğini ve hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Bu hafta sonu Spielberg’deki Red Bull Ring’deki yarışa katılan kişilerden sosyal medyada bir takım iddialar ortaya çıktı.

F1’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Avusturya Grand Prix’sinde bazı taraftarların diğerleri tarafından tamamen kabul edilemez yorumlara maruz kaldığına dair haberler aldık.

“Bu konuları çok ciddiye alıyoruz, organizatör ve etkinlik güvenliği ile gündeme getirdik ve olayları bildirenlerle konuşacağız.

“Bu tür davranışlar kabul edilemez ve hoş görülmeyecektir.”

Altmış bin taraftar, bu hafta sonu yarışını Max Verstappen için bir ev etkinliğine dönüştürmek için Hollanda’dan seyahat etti.

Lewis Hamilton, Instagram hikayelerine şunları yazdı: “Bazı taraftarların bu hafta sonu pistte ırkçı, homofobik ve genel olarak taciz edici davranışlarla karşı karşıya olduğunu duymaktan iğrendim ve hayal kırıklığına uğradım.

“Avusturya Grand Prix’sine veya herhangi bir GP’ye katılmak taraftarlar için asla bir endişe ve acı kaynağı olmamalı ve yarışların herkes için güvenli alanlar olmasını sağlamak için bir şeyler yapılmalıdır.

“Lütfen, bunun olduğunu görürseniz, pist güvenliğine ve F1’e bildirin. Arkamıza yaslanıp bunun devam etmesine izin veremeyiz.”

Cumartesi gecesi konuşan Hamilton, 140mph’lik eleme kazasını alkışladıktan sonra birkaç dünya şampiyonunun destekçisini hedef aldı.

Hamilton, “Ne olursa olsun, bunların hiçbirine katılmıyorum. Bir sürücü hastanede olabilirdi ve bunu neşelendirecek misiniz?

“Sporumuzun ne kadar tehlikeli olduğunu bilen insanların bunu yapması akıllara durgunluk veriyor. Hastaneye yatmadığım ve ağır yaralanmadığım için minnettardım.”
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12649289/formula-1-investigating-austrian-gp-fan-abuse-lewis-hamilton-disgusted-and-disappointed

SMM Panel PDF Kitap indir