Floyd Mayweather, Eylül’de Japonya’daki gösteri maçında MMA’dan Mikuru Asakura ile karşılaşacak | Boks HaberleriFloyd Mayweather, Eylül'de Japonya'daki gösteri maçında MMA'dan Mikuru Asakura ile karşılaşacak | Boks Haberleri

Floyd Mayweather başka bir sergide yine Japonya’da MMA dövüşçüsü Mikuru Asakura’ya karşı mücadele edecek.

Salı günü organizatörler, maçın kuralları ve uzunluğu henüz kamuya açıklanmamasına rağmen, maçın Eylül ayında planlandığını söyledi.

Mayweather neredeyse beş yıl önce profesyonel bokstan yenilmeden emekli oldu, ancak 29 yaşındaki eski iki bölüm MMA şampiyonu Asakura’ya karşı 2017’deki emekliliğinden bu yana dördüncü olmak için sergilerle mücadele ediyor.

Üç yıldan biraz daha uzun bir süre önce Japonya’da, geçen ay Abu Dabi’de eski idman partneri Don Moore ile karşılaştığında tanınmış bir Japon kickboksçu Tenshin Nasukawa’yı nakavt etti ve geçen yaz YouTuber Logan Paul ile sekiz rauntta karşı karşıya geldi.

Mayweather, Pazar günü Amerika Birleşik Devletleri’nde Uluslararası Boks Onur Listesi’ne alındı.

Mayweather, “Mirasım, daha önce de söylediğim gibi, zaten taşa kazınmış durumda, ancak dünyayı dolaşmak ve hayatın her kesiminden insanları eğlendirmek yine de harika” dedi. “Her erkek gibi çıkıp elinden gelenin en iyisini yapacağından oldukça eminim, ancak her stili gördüm, bu yüzden işim sadece oraya gitmek, ben olmak, eğlenmek ve yaptığım şeyi yapmak.” en iyi.

“Eylül eğleneceğiz ve insanları eğlendireceğiz. Ben onun için Floyd Mayweather’ım. O benim için sadece bir rakip.”

MMA rekoru 16-3 olan Japon Asakura, “Benim adım Mikuru Asakura ve Floyd Mayweather ile dövüşeceğim. MMA dövüşçüsüyüm ama bu fırsatı kullanacağım ve kullanacağım. uluslararası alanda adımı ve değerimi yükseltmesi için. Bu savaşı ben kazanacağım.”
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12633571/floyd-mayweather-to-face-mmas-mikuru-asakura-in-japan-exhibition-bout-in-september

SMM Panel PDF Kitap indir