Florian Marku, Conor Benn ve Chris Kongo ile birlikte ‘beni dünya şampiyonluğuna daha hızlı kim getirecek’ çağrısında bulunuyor | Boks Haberleri


Florian Marku, kendisini dünya şampiyonluğu mücadelesine yaklaştıracak herhangi bir mücadeleye, herkese ve her yerde karşı çıkacağını açıkladı.

Marku orta siklet sıralamasında yükselmeye çalışıyor. Geçen sefer, eski İngiliz şampiyonu Chris Jenkins’i, bu yaptırım organı için bir sıralama kemeri olan IBF International kayışını almak için sadece dört turda durdurdu.

Şimdi “beni dünya şampiyonluğuna daha hızlı kim getirecek” arıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Florian Marku ve Chris Jenkins, Newcastle Utilita Arena’da dördüncü turda Jenkins’i durduran ‘Arnavut Kralı’ ile bir gerilim filminde yer aldı.

Marku, “Bana kimi getirdikleri umurumda değil,” dedi. “Her gün kavga ediyoruz, her gün kavga ediyoruz, bizim için kahve içmek gibi bir şey. Beni nereye götürürlerse orada dövüşebilirim. Ağır siklette elbette iyi isimler var. Bana kimi getirirlerse, dövüşeceğim. “

Onun için çekici bir hedef, daha önce hem Conor Benn hem de Shawn Porter ile savaşan Alman yarışmacı Sebastian Formella’yı bu ayın başlarında yenen heyecan verici bir dövüşçü olan Chris Kongo olabilir.

“Bana iyi para verirlerse tabii [he’d fight Kongo]. Teker teker değil, parası varsa ikişer ikişer getir. umurumda değil. Gerçekten umurumda değil. Ailemin geleceğini güvence altına almak ve dünya şampiyonu olmak istiyorum. Tabii ki, o ve başka kimi isterlerse,” dedi Marku.

BEN SHALOM...S BOXXER PROMOSYONU MARSHALL V HERMANS .UTILITA ARENA, 02/04/2022.NEWCASTLE.PIC LAWRENCE LUSTIG.WELTERWEIGHT YARIŞMASI.FLORAN MARKU v CHRIS JENKINS
Resim:
Marku, Jenkins’e saldırır. (Fotoğraf: Lawrence Lustig/BOXXER)

“Conor Benn çok iyi gidiyor. Harika dövüşler, harika, harika iş çıkardı. Elbette onunla savaşmayı çok isterim ama benden kaçınacak ve onunla tartışmak istemiyorum. Ama bakalım gelecek neler getirecek? .

“Sonuçlarımdan memnunum. Bu oyunda yeniyim, biliyorsun ki bir kickboksçuydum ve boks biraz farklı ama kendimi çok geliştiriyorum ve insanlara gösterecek daha çok şeyim var.”

Bir çocukluk hayalini gerçekleştirmeye yakındır. Marku, Arnavutluk’taki ulusal stadyumda boks yapmak istiyor. Ancak ekibi bunu gerçekçi bir olasılık haline getirmek için çalışıyor.

“Arnavutluk’ta, belki ağustos sonu, bu çok büyük olurdu. Çocukluğumdan beri bu benim hayalimdi. [There’ll be] Orada yaklaşık 26.000 kişi var ve sabırsızlanıyorum. Bu olursa, inanılmaz ve tüm Arnavutlar orada olacak.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Florian Marku, kardeşlerden açıkça etkilenen ‘Arnavut Kralı’ ile Hassan ve Adam Azim hakkında düşüncelerini aktardı.

‘Seni sen yapan gücündür’

Eski dünya şampiyonu ve boks uzmanı Barry Jones, Florian Marku’yu değerlendirdi

Eski dünya şampiyonu ve boks uzmanı Barry Jones, Florian Marku için “Kariyerinin başlarında, fiziksel gücünü tükettiğini düşünüyorum” diyor.

“Ama özellikle son üç dövüşünüzde bir değişiklik gördüm – beyninizi biraz daha fazla kullanıyorsunuz ve düşündüğümüzden daha iyi boks yapıyorsunuz ve belki de kendinize kredi veriyorsunuz.

“Açıkçası seni sen yapan şey gücün, ama beynini daha fazla kullanmaya başlaman seni daha iyi bir dövüşçü yaptı ve bu iyi bir boksör olan Chris Jenkins’e karşı açıktı – gerçekten zor ve garip – ama sen Aradaki farkı oldukça etkili bir şekilde kapatmayı başardılar ve tabii ki onu tamamlayan şutlar da harikaydı.”

Toe2Toe podcast’i, Florian Marku’nun bu hafta Andy Scott ve Barry Jones’a katılmasıyla geri dönüyor. Burayı dinle
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12638045/florian-marku-calls-for-whoever-will-bring-me-faster-to-a-world-title-with-conor-benn-and-chris-kongo-in-his-sights

Yorum yapın

SMM Panel