Ferrari, Carlos Sainz’i Azerbaycan GP’sinden çıkarmaya zorlayan hidrolik sorununa ‘kısa vadeli çözüm’ buldu


Ferrari, Carlos Sainz’in Azerbaycan GP’sinde hidrolik sorunlarının sona ermesinin ardından “kısa vadeli bir düzeltme” yaptı; takım ayrıca Charles Leclerc’in motorunu Kanada GP öncesinde değerlendirecek; Ferrari, sekiz yarıştan sonra üreticiler sıralamasında Red Bull’un 80 puan gerisinde bulunuyor.

Son Güncelleme: 14/06/22 11:23pm


Charles Leclerc, Bakü'de 20. turda motor arızası geçirdikten sonra Azerbaycan Grand Prix'sinden çıktı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Charles Leclerc, Bakü’de 20. turda motor arızası geçirdikten sonra Azerbaycan Grand Prix’sinden çıktı.

Charles Leclerc, Bakü’de 20. turda motor arızası geçirdikten sonra Azerbaycan Grand Prix’sinden çıktı.

Ferrari, bu hafta sonu Kanada’da Carlos Sainz’i geçen Pazar günü Azerbaycan’daki yarışından çıkarmaya zorlayan hidrolik sorunu için “kısa vadeli bir düzeltme” yapacak.

Hem Sainz hem de takım arkadaşı Charles Leclerc Bakü’de emekli oldu ve Leclerc üç yarışta ikinci bir güç ünitesi arızası yaşadı.

Ferrari, Twitter’da yaptığı açıklamada, “Takım için zorlu bir hafta sonu, ancak öğrenmeye ve geliştirmeye çalışacağımız bir hafta sonu.”

Canlı Formula 1

17 Haziran 2022, 18:30

canlı

“Charles’ın motoru yarın fabrikaya geliyor, akşama kadar ilk değerlendirmenin tamamlanması gerekiyor.

“Carlos’un aracındaki hidrolik bileşenler zaten incelendi. Orta/uzun vadeli çözümler üzerinde çalışmalar devam ederken, Kanada için kısa vadeli bir düzeltme yapılıyor.

Eski IndyCar sürücüsü Danica Patrick, Ferrari'nin Charles Leclerc'in Azerbaycan'daki son emekliliği ile unvan umutları bir kez daha isabet alırken umutsuz göründüğünü düşündü.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Eski IndyCar sürücüsü Danica Patrick, Ferrari’nin Charles Leclerc’in Azerbaycan’daki son emekliliği ile unvan umutları bir kez daha isabet alırken umutsuz göründüğünü düşündü.

Eski IndyCar sürücüsü Danica Patrick, Ferrari’nin Charles Leclerc’in Azerbaycan’daki son emekliliği ile unvan umutları bir kez daha isabet alırken umutsuz göründüğünü düşündü.

“Tam motive olmaya devam ediyoruz. Hedeflerimiz hala yüksek, hedefimiz değişmedi. Bu anlar bizi hem birey hem de grup olarak şekillendiriyor.”

Ferrari şu anda sekiz yarıştan sonra üreticiler sıralamasında Red Bull’un 80 puan gerisinde, Leclerc toplamda üçüncü sıraya düştü ve dünya şampiyonu ve lider Max Verstappen’in 34 puan gerisinde kaldı.

Üç yarıştan sonra Leclerc, Red Bull’dan Verstappen’in 46 puan önündeydi ve Ferrari’nin 2008’den bu yana ilk şampiyonluk şansının yüksek olduğu görüldü, ancak güvenilirlik eksikliği onları çok etkiledi.

Pazar günkü Montreal yarışı, Kanada’nın merhum Ferrari harikası Gilles Villeneuve’nin adını taşıyan bir pistte.

Leclerc: Acıyor | Sainz: Gelecek daha iyi günler

Leclerc için Bakü DNF, üç yarışta motor arızasıyla liderliğinden ikinci kez emekli oldu ve İspanya ve Monako’daki hayal kırıklıklarının ardından ekibine daha fazla “hata” yapmama çağrısında bulunduktan sonra geldi.

Dünya şampiyonası sıralamasında Sergio Perez’in altına düşen Leclerc, “Acıyor. Bir daha olmaması için bunu gerçekten araştırmamız gerekiyor. Bunu tanımlamak için doğru kelimeleri gerçekten bulamıyorum.”

“Bu çok, çok hayal kırıklığı. Bilmiyorum, gerçekten araştırmamız gerekiyor.”

Hâlâ kariyerinde ilk galibiyetini almak isteyen Sainz, takım için “gelecek daha iyi günler” olduğu konusunda iyimserliğini koruyor.

“Ana hedef bu ve takım bunu biliyor, bu tarafta gelişmemiz gerekiyor, ancak benim tarafımda güvenilirlik konusunda oldukça iyiydik ancak tüm sezon biraz şanssızdık ve oldukça iyi geçti.” Bu sezon herhangi bir ivme yakalamak zor.

“Hiçbir şey olmadan iki ardışık yarış yapamam ve DNF 9. turda, senin turlara ve benim de aracı anlamaya devam etmek için turları tamamlamaya ihtiyacım var.

Yazık ama biz bir takımız ve birlik içinde ve pozitif kalacağız çünkü eminim ki daha iyi günler gelecek.”
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12634163/ferrari-find-short-term-fix-to-hydraulics-problem-that-forced-carlos-sainz-out-of-azerbaijan-gp

SMM Panel PDF Kitap indir