Fenerbahçe’nin yeni transferi Min-jae Kim: Canavar lakabımdan memnunum

Fenerbahçe’nin yeni transferi Min-jae Kim, “Açık Konuşmak Gerekirse Avrupa’dan bir takım kulüplerin beni istediği giz değildi. Fenerbahçe’nin projesi benim açımdan daha iyiydi, en iyi seçenekti” dedi. ‘Canavar’ lakabının taraftarlar göre verildiğini belirten Kim, “Canavar lakabından oldukça mutluyum” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Min-jae Kim: Canavar lakabımdan memnunum

Fenerbahçe’nin yeni transferi Min-jae Kim, Avrupa’dan manâlı takımlardan öneri almasına rağmen sarı-lacivertlilerin kendisine sunduğu projeyi en iyi seçenek olarak gördüğünü söyledi.

Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamada bulunan Güney Koreli oyuncu, Fenerbahçe’de olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Fenerbahçe’nin Avrupa’da bilinen, tanıdık bir kulüp olduğunu vurgulayan 24 yaşındaki stoper, “Kendimi fazla uğurlu ve onurlu hissediyorum. Doğrusu Avrupa’dan bir takım kulüplerin beni istediği giz değildi. Fenerbahçe’nin projesi benim açımdan daha iyiydi, en iyi seçenekti. Başkana, Selahattin Baki’ye ve Vitor Pereira’ya minnettarım. Söyledikleri projeyle beni ikna ettiler” diye konuştu.

Çin liginde nitelikli oyuncular ile oynadığını aktaran Min-jae, “Çin ligi ile Süper Lig arasındaki ana ayrım benim Avrupa’da oynama isteğimdi. Şu lahza kendi açımdan en büyük dileğim bu ekip için çok daha fazlasını verebilmek. Şu an odaklandığım şey kendimi ilerletmek ve daha iyi adapte olabilmek” değerlendirmesinde bulundu.

“BU LAKABI BANA TARAFTARLAR VERMİŞTİ”

Min-jae Kim, kendisine daha önce takılan “Canavar” lakabını fazla sevdiğini söyledi.

Performansıyla bu lakabı devam ettirmek istediğini belirten genç savunmacı, “Canavar lakabından oldukça mutluyum. Bu lakabı bana taraftarlar vermişti. Benim açımdan benzer şekilde performansımı göstererek elimden geleni yapıp lakabımı devam etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Güney Koreli stoper, Türkiye’nin kendisi için çocukluğundan beri kardeş ülke olduğunu açıklama ederek, şunları kaydetti:

“Türkiye benim için kardeş ülke, bu çocukluğumdan beri böyleydi. Daima bu histeydim. Geldiğimde de burada karşılandım. Bu durum bana büyük mesuliyet yüklüyor. Ben de daha fazla çalışarak bu olumlu ilişkiyi daha yükseğe taşımak istiyorum. Fenerbahçe taraftarı beni statta mükemmel karşıladı. Birkaç aydır futboldan uzaktım. Hazırlık kısmı benim için bir periyot oldu ve bunu geçmem gerekiyor. Ondan sonradan daha iyi performans gösterebileceğimi biliyorum. Pereira’nın sistemine en iyi şekilde adapte olarak keza defansta hem de hücumda takımıma katkı maddesi temin etmek istiyorum.”

Min-jae Kim, bir gazetecinin Attila Szalai ile sorusu üstüne ise şunları söyleyerek konuşmasını tamamladı:

“Szalai ile uyumumuz fazla iyiydi. Bütün defans hattı olarak uyumluyduk. İlk maç için adaptasyonumuz iyiydi. Gol yemediğimiz için bir defans oyuncusu olarak mutluyum. Szalai mükemmel oyuncu ve çalışıyor. Bizler geride oynarken hataları düzeltmek namına çalışıyoruz. Türkiye ligini yalnızca Fenerbahçe özelinde biliyordum. Vakit içinde ayrıntılı olarak Fenerbahçe tarihini öğrenme fırsatım olacak.”

Yorum yapın