Fenerbahçe’nin kiralık golcüsü Allahyar Belçika’da gündem oldu! “Transfer sonrası yeteneklerini mükemmelleştirebilir”

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezon Ukrayna temsilcisi Zorya’ya kiraladığı Allahyar Sayyadmanesh, oynadığı futbolla Avrupa’da kendinden söz ettiriyor. 20 yaşındaki golcü, Zorya’ya yaşam veriyor.

aynı zamanda Allahyar Sayyadmanesh için transfer haberlerinin de ardı arkası kesilmiyor. Daha önce Shakhtar’ın kendisini istediği bilinirken, devreye yeni kulüplerin de girdiği ifade ediliyor.

F.BAHÇE’DE KALMAYACAK
öte yandan Belçika basını, Allahyar için yaptığı özel haberde genç golcünün yeteneklerinden bahsederken, mümkün Anderlecht transferinin gerçekleşmesi sonrası oyuncunun yeteneğinin daha da yükselebileceğine muhabere etti. İşte o haber…

“Elinde önemli ölçüde finansal kaynak yer alan Anderlecht, kısa zaman içinde yeni bir yapılanmaya gidecek. bu nedenle Belçika devi, kadrosuna önemli isimleri katabilir. Allahyar Sayyamanesh’in de bunlardan biri olması bekleniyor. Sporting, derhal oyuncuyla yakından ilgileniyor. Kendisi 20 yaşında ve fazla üst seviye bir yetenek.

AVRUPA’NIN EN ÖNEMLİ YETENEKLERİNDEN
Zorya, 3.5 milyon euroluk satın elde etmek opsiyonunu kullanmayacak. Oyuncu, kiralık sözleşmesini bitmesinin arkasından Fenerbahçe’ye dönecek. Görünen o fakat, Fenerbahçe’de de kalmayacak ve bir başka Avrupa kulübüne aktarma olacak.

şimdi Allahyar için Anderlecht 1 numaralı transfer adayı konumunda. Anderlecht ile beraber PSV, Torino Shakhtar da Allahyar ile ilgilenen kulüpler aralarında.

THE GUARDIAN ‘EN YETENEKLİLER’ ARASINA ALDI
Allahyar’ın yeteneği Avrupa’da da büyük yankı uyandırdı. Allahyar, The Guardian’ın 2018’de yayınladığı ‘Dünyanın en genç 60 genç yeteneği’ listesine girmişti.

KOMPANY ‘MÜKEMMELLEŞTİRECEK’
Allahyar’ın Zorya performansı ve koskocaman potansiyeli göz önüne alındığında, Anderlecht’e oynaması ve Belçika devinin radarına girmesi hayret verici yok. Sağ ayağın etkin bir şekilde kullanan golcü oyuncu, bitiriciliği, somut gücü, kafa vuruşu yeteneği gibi yüksek kaliteli niteliklere sahip.

Hızı, topla oynaması ve pozisyon bilgisi de çok iyi. 20 yaşındaki golcü kuşkusuz bütün misyonunu tamamlamış değil oysa Vincent Company yönetiminde Allahyar, enerjik yönlerini daha da ön plana çıkartabilir. Allahyar, kendisini mükemmelleştirecek bir öğretmen ile karşılaşabilir.”

Yorum yapın