Fenerbahçe’nin kiralık golcüsü Allahyar Belçika’da gündem oldu! “Transfer sonrası yeteneklerini mükemmeleştirebilir”

Fenerbahçe’nin geçtiğimiz sezon Ukrayna temsilcisi Zorya’ya kiraladığı Allahyar Sayyadmanesh, oynadığı futbolla Avrupa’da kendinden laf ettiriyor. 20 yaşındaki golcü, Zorya’ya hayat veriyor.

bununla birlikte Allahyar Sayyadmanesh için aktarma haberlerinin de ardı arkası kesilmiyor. Daha önce Shakhtar’ın kendisini istediği bilinirken, devreye yeni kulüplerin de girdiği ifade ediliyor.

F.BAHÇE’DE KALMAYACAK
öte taraftan Belçika basını, Allahyar için yaptığı özel haberde genç golcünün yeteneklerinden bahsederken, mümkün Anderlecht transferinin gerçekleşmesi sonrası oyuncunun yeteneğinin daha da yükselebileceğine göze çarpan etti. İşte o haber…

“Elinde önemli ölçüde mali kaynak yer alan Anderlecht, kısa zaman içinde yeni bir yapılanmaya gidecek. bu nedenle Belçika devi, kadrosuna kayda değer isimleri katabilir. Allahyar Sayyamanesh’in de bunlardan biri olması bekleniyor. Sporting, şimdi oyuncuyla yakından ilgileniyor. Kendisi 20 yaşında ve fazla üst seviye bir yetenek.

AVRUPA’NIN EN ÖNEMLİ YETENEKLERİNDEN
Zorya, 3.5 milyon euroluk satın olmak opsiyonunu kullanmayacak. Oyuncu, kiralık sözleşmesini bitmesinin ardındaki Fenerbahçe’ye dönecek. Görünen o ancak, Fenerbahçe’de de kalmayacak ve bir başka Avrupa kulübüne transfer olacak.

şimdi Allahyar için Anderlecht 1 numaralı aktarma adayı konumunda. Anderlecht ile beraber PSV, Torino Shakhtar da Allahyar ile ilgilenen kulüpler arasında.

THE GUARDIAN ‘EN YETENEKLİLER’ ARASINA ALDI
Allahyar’ın yeteneği Avrupa’da da büyük akustik uyandırdı. Allahyar, The Guardian’ın 2018’de yayınladığı ‘Dünyanın en genç 60 genç yeteneği’ listesine girmişti.

KOMPANY ‘MÜKEMMELLEŞTİRECEK’
Allahyar’ın Zorya performansı ve heybetli potansiyeli göz önüne alındığında, Anderlecht’e oynaması ve Belçika devinin radarına girmesi hayret verici değil. Sağ ayağın etkin bir şekilde kullanan golcü oyuncu, bitiriciliği, somut gücü, kafa vuruşu yeteneği gibi yüksek nitelikli niteliklere sahip.

Hızı, topla oynaması ve pozisyon bilgisi de çok iyi. 20 yaşındaki golcü muhakkak bütün misyonunu tamamlamış yok oysa Vincent Company yönetiminde Allahyar, güçlü yönlerini daha da ön plana çıkartabilir. Allahyar, kendisini mükemmelleştirecek bir hoca ile karşılaşabilir.”

Yorum yapın