Fenerbahçeli Miguel Crespo konuştu! “UEFA Konferans Ligi hedefimiz var”

“Çalışmalarımız gidiyor. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Takımımız; hedeflemek, hocanın isteklerini anlayabilmek ve daha iyi öğrenebilmek için fazla hevesli. Bu stil kamp ortamları takımdaki birlikteliği de arttırıyor. Burada yapacağımız çalışmalar sezonun geri kalan kısmında bizim için çok önemli olacak. Hiç şüphe yok fakat bu tarz kamp ortamları takımdaki birlikteliği fazla daha pozitif arttırıyor. Birlikte daha pozitif egzersiz, birbirimizi daha iyi tanınma fırsatı buluyoruz. Buradaki tek hedefimiz takımca defalarca beraber daha iyiye gitmek.”

“Daha önceki röportajlarda da belirttiğim gibi ben her gün bir gün öncesinde daha da fazlasını göstermeye çalışıyorum. Her gün antrenmanlarda en iyimi göstermeye çalışıyorum. Bunların da meyvesini performansımı arttırarak aldım. Natürel ama takım arkadaşlarımı süre içinde daha pozitif tanımam da performansımı arttırmam anlamında bana çok tezgâhtar oldu. Onların varlığı benim de performansımı artırıyor. Bu yüzden fazla mutluyum. Umarım performansım bu şekilde artarak devam eder.”

“Hiç tereddüd yok oysa taraftarlarımızın desteği bizler için çok kayda değer. Bireysel değil, takım olarak onların desteğine fazla ihtiyacımız var. Onların bize göstermiş olduğu desteğin bütün futbolcular için koskocoman önemi var. Böyle devam etmelerini istiyorum. her zaman yanımızda olsunlar, bizi desteklesinler. Biz onları mutlu yapabilmek için fazla çalışıyoruz.”

“KONFERANS LİGİ HEDEFİMİZ VAR”
“Ligde önümüzde hala fazla pozitif maç var ve bizim odağımız bu maçları galip gelmek, amaçlamak. Fazla baskı bir lig. Her takım puan kaybedebiliyor. Bizim gerçekleştirmek istediğimiz maçlarımızı kazanıp yukarı olabildiğince yaklaşabilmek. bununla beraber kupa ve Konferans Ligi hedeflerimiz de var. Bunlar eleme usulü turnuvalar. Onlara da hazırlanmamız gerekiyor çünkü bu turnuvaları da galip gelmek istiyoruz.”

“Hocamızın da belirttiği gibi futbolda birlik olmanız sahiden fazla manâlı. Futbol tek başınıza bir şey kazanabileceğiniz bireysel bir spor değil. Maçları, takım halinde kolektif şekilde iyi oynarsanız kazanabiliyorsunuz. Hocamız aralıksız bunun önemini vurguluyor, bize fazla mesajlar vermeye çalışıyor. Kendisinin mükemmel bir enerjisi var. Biz de çok fazla çalışarak onun bu iyi enerjisinin karşılığını ona vermeye çalışıyoruz.”

“Futbolcularla kendi aramızda yorumlar yapıyoruz çünkü burada hepimiz istiyoruz. Burası kazanma kültürü olan bir kulüp. Bu sezon maalesef işler istediğimiz gibi gitmedi, kaybettiğimiz puanlar oldu. Bizim tek hedefimiz takımın kazanma alışkanlığını yeniden geri getirmek. Bütün hedefimiz bu. Hedefimizin bilincindeyiz, kendi aramızda da bu stil konuşmalar yapıyoruz.”

“Bu şartlar her takımı fazla pozitif etkiliyor. Bu da şu anlama geliyor; her oyuncu daima hazır olmalı. Bugün vakit bölge oyuncular yarın sakatlık veya pandemi sebebiyle zaman alamadığında bugün süre alamayan oyunculara şans gelecektir. Dolayısıyla herkesin kendini hazırlanmış tutması gerekiyor. Tüm dünyayı etkileyen pandemi var. Futbolda sakatlıklar olabiliyor. Dolayısıyla herkese talih gelecektir. Herkesin kendini hazır tutması gerekiyor ve bizim bir olduğumuzu, Fenerbahçe olduğumuzu ve hedefimizin bir olduğunu unutmadan çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor.”

“İÇİMDEKİ MUTLULUĞU DIŞARI VURMAK İSTİYORUM”
“Benim tarzım bu. İçimdeki mutluluğu her zaman dışarı vurmak istiyorum. Sadece taraftarlarımız değil, kız arkadaşım da bana aralıksız bir şeyler söyledi, dile getirdi. O an içimden gelen otomatik bir hissin dışa vurumu. Bir sonraki sefer ola ki bu anlamda daha dikkatli olurum fakat içimden geleni tutmayı seven biri değilim.”

“Ben her şeyden önce sahada her şeyini vermeye çalışan bir oyuncuyum. Hayatımı vermeye çalışırım çünkü yaptığım işi doğrusu çok seviyorum ve bu işi yaptığım için imtiyazlı olduğumu düşünüyorum. İlk olarak sayabileceğim özelliğim bu. Saldırgan bir futbolcuyum. İki canice sahasına da kesintisiz koşmayı seven, ayrıca ofansta hem defansta takımına takviye etmeyi seven bir oyuncuyum.”

“Antrenmanlardan önce ve daha sonra fitness salonuna gidiyorum ve toparlanma için bir sürü hareket ve alıştırma yapıyorum ancak maça hazırlanmış olabileyim çünkü bizim hedefimiz maçlar. Ben de iki maç arası olası olduğunca iyi toparlanabilmek için vücuduma bakmaya çalışıyorum.”

“ELİMDEN GELENİN FAZLASINI VERECEĞİME LAF VERİYORUM”
“Onlara şöyle bir mesaj saptamak istiyorum; Onların bize olan güveni doğrusu çok manâlı. Ben her gün elimden gelenin fazlasını vereceğime laf veriyorum. Benzer şekilde takım arkadaşlarım da… Hiç belirsizlik değil oysa hepimiz elimizden gelenin en iyisini vereceğiz. Onların desteği ve bizlerin onlarla birlikte olması çok manâlı fakat sezonu olabilecek en iyi şekilde bitirelim.”

Yorum yapın