Fenerbahçe’den TFF’ye 250 milyon TL’lik tazminat davası

Fenerbahçe, Türkiye Futbol Federasyonu’na 250 milyon TL’lik tazminat davası açtığını bildirdi. Yapılan açıklamada, “Bütün bu gerçekler ve haksızlıklar gün yüzüne çıkmasına karşın Fenerbahçe’nin 3 Temmuz Kumpası sebebiyle doğan maddesel ve manevi zararları hiçbir şekilde tazmin edilmemiştir” denildi.

Fenerbahçe'den TFF'ye 250 milyon TL'lik tazminat davası

Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) 250 milyon Türk Lirası tutarında tazminat davasını açtığını duyurdu.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Fenerbahçe’nin ilgili sezonda şampiyon olması ve o dönem Türkiye’nin UEFA ülke puanı sıralamasındaki yeri itibariyle elde ettiği ilk elden UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı, 3 Temmuz Kumpası ile engellenmiştir” denildi.

Açıklamada, “O dönem verdiği kararlarla bu zararın oluşmasına sebebiyet veren Türkiye Futbol Federasyonu’na karşısında bu sürecin birincil adımı olarak fazlaya dair haklarımız gizli tutularak 250 Milyon Türk Lirası tutarında tazminat davasını açtığımızı tüm kamuoyuna bildiririz” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Tüm kamuoyu kadar bilindiği üzere “2010 – 2011 sezonu Türkiye Süper Ligi’nin şampiyonu Fenerbahçe’dir.”

Fenerbahçe’nin ilgili sezonda şampiyon olması ve o dönem Türkiye’nin UEFA ülke puanı sıralamasındaki yeri itibariyle elde ettiği aracısız UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı, 3 Temmuz Kumpası ile engellenmiştir.

Bu kumpası gerçekleştirenlerin, adalet, hukuk ve adalet amacından uzakta birer FETÖ üyesi oldukları; işlem boyunca bütün yargılamalar neticesinde alenen ortaya çıkmıştır.

Kumpasın başladığı 3 Temmuz 2011 tarihi itibariyle Fenerbahçe Başkanı, yönetimi ve taraftarlarının dikey duruşu ile başlayan; Adalete Fener Yak kampanyası ile ortaya konan adalet arayışı neticesinde yapılan bitmiş yargılamada bütün Fenerbahçeli yöneticilerin beraatlerine karar verilmiştir.

Ayrıca, Fenerbahçe’ye 3 Temmuz Kumpasını kuranlar yargılandıkları Kumpas Davası’nda ağır cezalara çarptırılmışlardır.

Bütün bu gerçekler ve haksızlıklar gün yüzüne çıkmasına karşın Fenerbahçe’nin 3 Temmuz Kumpası sebebiyle doğan somut ve manevi zararları hiçbir şekilde tazmin edilmemiştir.

Bu doğrultuda her fırsatta dile getirdiğimiz gibi Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülen en büyük hukuksuzluklardan birinin mağduru olan Fenerbahçe’nin; 3 Temmuz Kumpası sebebiyle uğramış olduğu her tür zararın tazmini için; o dönem verdiği kararlarla bu zararın oluşmasına sebebiyet veren Türkiye Futbol Federasyonu’na karşısında bu sürecin ilk adımı olarak fazlaya dair haklarımız saklı tutularak 250 Milyon Türk Lirası tutarında tazminat davasını açtığımızı tüm kamuoyuna bildiririz.

Büyük Fenerbahçe taraftarı, 3 Temmuz’da başlayan karanlık süreçten bugüne değin Kulübü’ne yapılan bütün adaletsizliklerin, kumpasın ve oyunun karşı dimdik durmuştur. Bugün, Kulübümüzün ortaya koyacağı hak arayışında da milyonlarca taraftarımızın sürecin başında olduğu gibi Fenerbahçe’nin yanında olacağına inancımız tam ve Türk Yargısı’na olan güvenimiz de sonsuzdur! Taraftarımıza bu vesile ile bir kere daha teşekkür ederiz.

Milyonların gerisinde dimdik durduğu Fenerbahçe için ŞİMDİ #HesapVakti!”

Kamuoyuna Duyuru: Türkiye Futbol Federasyonu’na Tazminat Davası Açılmıştır

https://t.co/mhVlK5OQQb pic.twitter.com/zpn5C4O6iL

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) August 23, 2021

Yorum yapın