Fenerbahçe’den dörtlü forvet operasyonu! Vedat Muriqi, Tiquinho Soares, Aleksandar Pesic ve Haris Seferovic…

Golcü arayan Fenerbahçe, Aleksandar Pesic için Fatih Karagümrük’e yeni bir öneri sundu. Sarı- lacivertlilerin, stopere yardım gerçekleştirmek isteyen İstanbul ekibine Marcel Tisserand’ı sezon ardına kadar kiralamayı teklif ettiği bildirildi. Hem 2 milyon euro da bonservis ücreti önerildiği iddialar aralarında. Pesic’in de Fenerbahçe’de oynamaya sıcak baktığı, taraflar aralarında pazarlığın devam ettiği ifade ediliyor.

SOARES’E ŞARTLI İZİN
Gündemdeki diğer isim Tiquinho Soares içinse Olympiakos yeşil ışığı şartlı yaktı. Yunan ekibinin sarı-lacivertlilerden keza kiralama bedeli istek ettiği keza de anlaşmaya zorunlu satın alma opsiyonu koydurmak istediği dile getiriliyor. 31 yaşındaki Brezilyalı oyuncu bu sezon 27 maçta 9 gole imza attı. Fenerbahçe yaşı ilerlediği için zorunlu satın alma şartına sıcak bakmıyor. Fakat görüşmelerin seyrine tarafından gelişme yaşanabilir.

SEFEROVIC VE MURIQI’DE RAKİP MALLORCA!
Kanarya, Benfica’nın gözden çıkardığı Haris Seferovic ile Vedat Muriqi için de duruma kadar hareket edecek. İki forvetle İspanyol Mallorca da ilgileniyor. Maliyeti nispeten yüksek olan Seferovic için şartlar oluşursa kiralama teklifi planlanıyor.

Vedat için de Lazio’nun bonservisiyle satma planı işlemezse yine kiralamak için devreye girilecek. Muriqi’nin eşinin Türkiye’ye dönmek istemesi Fenerbahçe’nin umudunu artırıyor.

Yorum yapın