Fenerbahçe’de Vitor Pereira’nın “kanat” sıkıntısı!

Fenerbahçe’de pazar günü oynanacak Sivasspor maçı öncesinde kanat oyuncusu sıkıntısı yaşanıyor.

Sarı – lacivertlilerin sol çizgide kullandığı iki oyuncudan biri olan Novak dün de antrenmanın ilk bölümünde takımla çalışmalara katıldı. Ferdi Kadıoğlu ise bireysel idmanlarını sürdürdü. İki oyuncunun da Sivas maçı kadrosunda olma ihtimali bulunuyor. Ancak Portekizli çalıştırıcı o bölge için Muhammed Gümüşkaya ismini de hazırda tutuyor.

ORTA SAHADA MIGUEL CRESPO ÖNDE
Sağ kanatta ise Nazım Sangare kesin olarak görev yapamayacak. Burada Osayi Samuel maça 11’de başlayacak. Lisansı çıkarılan Burak Kapacak ilk kez kulübede oturacak ve iki kanat için de alternatif olacak. Öte yandan orta alanda Jose Sosa sakatlığı nedeniyle kadroda olmayacak. Yerine Zajc ve Miguel Crespo aday. Bu ismi ise Pereira henüz belirlemese de Crespo’nun bir adım önde olduğu belirtildi.

FENERBAHÇE’DE SİSTEM DEĞİŞİYOR
Sezona 3-4-3 sistemi ile başlayan Fenerbahçe’de yeni transferlerle birlikte saha içi dizilişinde de ufak rötuşlar gündemde. Teknik direktör Pereira’nın defans ve orta sahaya dokunmadan ileri üçlüde değişime gideceği ve 3-4-1-2’ye döneceği iddia edildi. Buna göre forvette Berisha- Rossi ikilisi yer alacak, 10 numarada da Mesut veya Pelkas’tan biri görev yapacak. Sarı-lacivertlilerin Sivasspor maçına da bu sistemle çıkması bekleniyor.

Yazının Kaynağı :  Sporx

Yorum yapın