Fenerbahçe sahada taraftarı, borsada sevindirdi – Son Dakika Ekonomi Haberleri


Borsa İstanbul’da BIST 100 genel olarak ay 4. puanın üzerini test 4.015,62 puanla zirveye ulaşırken, spor tarihide de geliş olarak olarak beğenilmiş oldu.

Geçen ay yüzde 25’in üzerinde değer kazanan BIST 100 yıl bu yana yüzde 110’un üzerinde yükseliş bekleniyor.

Spor Toto Süper Lig’de araba koltuğuna oturan Fenerbahçe AŞ hisseleri de ekimde yüzde 44,1’lik getiri ile borsada kendine en fazla fazlaan spor şirketi kazandırıyor. Fenerbahçe borsadasınısını, sahada taraftarını sevindirdi.

Medipol Başakşehir’i 1-0 yenerek yatağa oturanna Fenerbahçe daha sonra İstanbulspor’u 5-2 yendi. Fenerbahçe’nin fiyatı da 85,00 lirayla tarihi zirveyi gördü.

Fenerbahçe ayrıca bu sezon UEFA Avrupa Ligi’ndeki yenilmezlik serisini 9 maça çıkardı. Fenerbahçe futbolu UEFA Ligi’nde kazanacağı para Avrupa 10 milyon avronun üzerine taşıdı.

Ekim ayında Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliğinin hisseleri yüzde 3,9, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’nin hisseleri yüzde 6 olacak diyor. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımları ise yüzde 5,3 kaybettirdi. Trabzonspor da iç kazandaki yenilmezlik serisini sürdürüyor.

Fenerbahçe sahada taraftarı, borsada sevindirdi - 1

BU YIL EN ÇOK KAZANDIRAN FENERBAHÇE

Sporun yıl boyunca bu yana sergilediği performansna, Galatasaray ve Beşiktaş’ın hisseleri, Trabzonspor’un şovunu üzdü.

Spor hisselerinde yıl başına göre pozitif bir seyir izlenmeye devam ediyor. Trabzonspor borsada yıl içi açıcı bir performans sergilendi.

Fenerbahçe yüzde 172,2, Galatasaray yüzde 64,3 ve Beşiktaş yüzde 36,83ken, Trabzonspor yüzde 24,9 kaybettirdi

PİYASA DEĞERİ TARİHİ ZİRVEYE ULAŞTİ

Geçen ay Fenerbahçe’nin piyasa değeri 7 milyar 987 milyon 686 bin lira ile tarihi zirveye ulaştı.

Borsada ticari işletme spor şirketleri arasında en fazla piyasa tipi Fenerbahçe sahip oldu.

Fenerbahçe, eylül ayını 7 milyar 586 milyon 817 bin lira piyasayla tamamlandı.

Fenerbahçe’yi 2 milyar 883 milyon 600 bin lira piyasa değeriyle Galatasaray, 2 milyar 275 milyon lira piyasa değeriyle Trabzonspor ve 1 milyar 392 milyon lira piyasa değeriyle Beşiktaş takip.


Kaynak : https://www.ntv.com.tr/ntvpara/fenerbahce-sahada-taraftari-borsada-yatirimciyi-sevindirdi,TD2PyG7kJUWHSvSv9XPH1A

SMM Panel PDF Kitap indir