Fenerbahçe, kadın futbol takımı kuracağını açıkladı

Fenerbahçe Spor Kulübü, ‘Gurur dolu bir adım’ ifadeleriyle kadın futbol takımının kurulacağını açıkladı. “Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kadınların her alanda olduğu gibi futbolda da temsilcilik edilmesini destekliyor” denilen açıklamada, “Kadın Futbol Takımımızın, Kulübümüzü şampiyonluklarla gururlandıracağına ve gelecek nesillere iyi birer misal teşkil edeceklerine inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe, kadın futbol takımı kuracağını açıkladı

Fenerbahçe Spor Kulübü, kadın futbol takımının kurulacağını duyurdu.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kadınların her alanda olduğu gibi futbolda da temsil edilmesini destekliyoruz” denildi.

Açıklamada, “Bayan Futbol Takımımızın, Kulübümüzü şampiyonluklarla gururlandıracağına ve gelecek nesillere iyi birer örnek teşkil edeceklerine inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Fenerbahçe Spor Kulübü olarak mücadele ettiğimiz 9 branşta sporun lokomotifi olup, Türk sporunun geleceği için aydınlatılmış ve başarılı sporcular yetiştirme bilinciyle çıktığımız yolda, ülkemizin değerlerini sahiplenerek ait olduğumuz toplum için katma bedel yaratmayı, kadınlar ve kız çocukları için adımlar atmayı görevlerimizden biri olarak kabul ettik.

Acilen, Fenerbahçe olarak bu bilinç ve yaklaşımla önemli bir adım daha atıyor; UEFA’nın Avrupa’nın gelişime en açık alanı olarak saptama ettiği, dünyanın çoğu ülkesinde yoğun alaka ile desteklenen, her geçen gün daha da büyüyen bayan futbolunda yer alacağımızı ve bu alanda galibiyet çıtasını daha da yukarılara taşımayı misyon edindiğimizi duyuruyoruz.

Haziran ayında yapılan Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantımızda, kongre üyelerimizden aldığımız yetki ile bu kayda değer adımı hayata geçiren Kulübümüz için; gerek tanrısal formamızla mücadelelerinde gerekse tribünlerimizde Kulübümüzün yanında duruşlarıyla tarihimizde eşi güya görülmemiş izler bırakan kadınlar, daima fazla özel ve manâlı bir yere sahiptir.

Dünyada bir başlangıçta bayan-erkek eşitliğinin sağlanması, kadınlar ve kız çocuklarının toplumun her alanında katılımlarının artması için Birleşmiş Milletler’in hayata geçirdiği HeForShe ile güçlerini birleştiren Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kadınların her alanda olduğu gibi futbolda da temsil edilmesini destekliyor;

Fenerbahçeli kadınların, geçmişte olduğu gibi gelecekte de tarihe damgalarını vuracaklarına,

Bayan Futbol Takımımızın, Kulübümüzü şampiyonluklarla gururlandıracağına ve gelecek nesillere iyi birer misal teşkil edeceklerine inanıyoruz.”

Fenerbahçemizden Kibir Batmış Bir Adım: Fenerbahçe Bayan Futbol Takımının Temelleri Atılıyor

https://t.co/q25l6O5FTa pic.twitter.com/4fSyTAv0nD

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) August 26, 2021

Yorum yapın