FENERBAHÇE HABERLERİ: Ukrayna’da Allahyar Sayyadmanesh pişmanlığı! “Fenerbahçe’ye dönüşü ciddi darbe vuracak”

Ara aktarma döneminde Zorya ile kiralık sözleşmesi bitecek Allahyar Sayyadmanesh için Ukrayna ekibinin 3.5 milyon euroluk satın alma opsiyonu kullanılmayacağı bilinirken, konuya ilişkin ülke basınında özel bir haber kaleme alındı.

Allahyar için haberde ‘lider’ diye cümle parçası edilirken, genç golcünün Zorya’da attığı gollerden nedeniyle Avrupa’da aktarma piyasasının olduğu ama sarı lacivertlilere dönüşünün Ukrayna temsilcisi için büyük bir darbe olacağı açıklama edildi.

İşte o haber…

“Bir liderin iyi bir futbolcu olduğunu nasıl anlarsınız? Birincisi, basit maçlarda iyi oynarken, ikincisi en kuvvet anlarda takımını sırtlarken. Zorya’da Vladyslav Kochergin de bu sezon iyi bir çıkış yakaladı ve 5 gol üretti ancak o, lider bir oyuncu değil. Allahyar, lider karakterli bir ad. 20 yaşındaki İran’lı, takımına son 2 maçta 6 puan kazandırdı ve ocak ayında ayrılacak olmasından nedeniyle Zorya taraftarları, epeyce üzgün.

Bonservisi Fenerbahçe’de olan golcünün kiralık sözleşmesi kışın biti. 3 buçuk milyon euroluk satın alma opsiyonu var. Zorya için bu çok büyük bir tedarik. Muhtemelen bonservisi alınmayacak. İranlı futbolcu, Zorya’da kalamayacak ama gerçi Avrupa’ya transfer olabilir. Genç ve gelecek vadeden bir isim, pazarı fazla geniş, Avrupa’da biliniyor.

Bir yıl önce Leicester’a karşı galibiyeti getiren golü attı. Geçtiğimiz Perşembe, CSKA maçında galibiyeti getiren golü kaydetti ve 3 puanı getirdi. 20 yaşındaki golcü, güç durumlarda ortaya çıkmasını mükemmel biliyor ve Zorya’da, onun gibi biri yok.

Yorum yapın