FENERBAHÇE HABERLERİ – Hakkı Yalçın’dan İrfan Can Kahveci’ye sert eleştiri!

HAKKI YALÇIN – VİCDAN SPAZMI!

Fenerbahçe’nin Trabzonspor karşısında 10 kişiyle verdiği mücadeleye saygılarımı sunarım. Lakin Fenerbahçe yönetiminin maçtan önce hakeme verdiği mesajın altındaki gerçeklere aynı saygıyı gösteremem.

Bunun öznesi hakemin bilinçaltına yükleme yapmaktı çünkü. Maçın başında Cornelius’a yapılan penaltılık hareket Trabzonspor suç oluşturan alanı içinde Fenerbahçeli bir futbolcuya yapılsa yer yerinden oynardı.

Çünkü İrfan Can Kahveci’nin atılmasından sonradan bütün takdir haklarını Fenerbahçe lehine kullanan Zorbay Küçük’ün mesajı aldığı ortadaydı.

Bu hakemi maçtan önce “endişe verici” olarak taraftarların önüne atan Fenerbahçe yönetimine ve Trabzon’daki birincil maçın hafta arasındaki “ilginç olaylar zincirinden” bahsedenlere bir hatırlatma da biz yapalım.

Trabzonspor’un dibine değin adalet ettiği o maçın ardındaki aklımda kalan Ali Koç’un Fenerbahçe başkanlığını karikatürize ettiği megafonudur!

Gelelim İrfan Can Kahveci’nin gördüğü kırmızı karta. O pozisyona VAR’a bile gitmeden gönder kırmızı kart gösterilmesi gerekirdi. Bu sezon Ahmet Çalık Sezonu. Ahmet Çalık genç yaşında hayatını bir trafik kazasında kaybetti. İnsan canına bahşedilen değere ithaf edilen bir sezonda İrfan Can, Trabzonsporlu Siopis’in futbol hayatına bitirmek için merhametsizce bileğine bastı. “Canın çıksın” der gibi sağ ayağıyla basarken sol ayağını da ağırlık olarak kullandı. Bu pozisyondaki kırmızı karta itiraz edenler vicdanlarını sorgulasın diyeceğim lakin vicdanlar “renk spazmı” geçiriyor da cüzdanlar vicdanlardan kıymetli bundan böyle!

İşin keder verici yanı; Lefter gibi, Alpaslan Eratlı, Cemil Turan gibi zarif adamların tarihe geçtiği kulüpte derhal İrfan Can gibileri forma giyiyor. Bu şımarık zalim aynı hareketi geçen sezon İstanbul’daki Gaziantep maçında da yapmış ve elini uzatması gereken rakibine alaycı bir gösterme atıp kirli kirli sırıtmıştı.

Not: Terbiye yetenekten değerlidir.

Maçtan daha sonra İsmail Kartal’ın konuşmalarına baktım da küçük halk müziği ara sıra büyük koltukları kaparlar. O yüzden onların konuşmalarında hak ve şeref aranmaz. Ben İsmail Kartal’dan hiçbir süre iyi kalpli bir tümce duymadım zaten.

Sonradan Abdullah Avcı’ya baktım, verilmeyen penaltısı ve başına taş yiyen Bakasetas için tek sözcük etmedi, verdiği mücadeleden dolayı Fenerbahçe’yi tebrik etti. Adamlık böyle bir şey, o da “teknik adam” denmekle elde edilen bir şey yok.

Yorum yapın