FENERBAHÇE HABERLERİ – Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu pişmanlığı! Taraftar isyan etti

Fenerbahçe’de üst üste alınan fena sonuçların ardından Vitor Pereira ve yönetim sert şekilde eleştirilmeye başlandı. Sarı-lacivertli taraftarlar, Alanyaspor mücadelesinin gerisinde ‘Yönetim istifa’ tezahüratlarında bulunarak tepkilerini dile getirdi.

Başarısız sonuçlar sonrası sarı-lacivertlilerde Emre Belözoğlu ile yolların ayrılma süreci her tarafta gündeme geldi. Sosyal medyada örgütlenen Fenerbahçeli futbolseverler, Ali Koç yönetimini Pereira tercihi sebebiyle tenkit yağmuruna tuttu.

Geçtiğimiz sezon Emre Belözoğlu yönetiminde Fenerbahçe 10 maçta 7 başarı ve 2 beraberlik almış, sarı-lacivertlilerin yeni sezona da Belözoğlu ile başlaması öngörülmüştü oysa başkan Ali Koç, genç teknik adam ile sürpriz bir şekilde yolların ayrılmasına karar vermişti.

EMRE BELÖZOĞLU 2’DE 2’YLE BAŞLADI
Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonradan yurt içi ve yurt dıştan çoğu takımdan öneri alan Emre Belözoğlu, Aykut Kocaman’ın ayrılığı sonrası Başakşehir’in yolunu tutmuştu. Belözoğlu’nun Başakşehir kariyeri de muhteşem başladı. Genç teknik adam yeni takımıyla ilk maçında Beşiktaş’ı mağlup ederken bu hafta da deplasmanda Antalyaspor’u 2-1’lik skorla devirdi ve 2’de 2 yaptı.

“BELÖZOĞLU’NU GERİ GETİRİN”
Tüm bu gelişmelerin arkasından Fenerbahçeli taraftarlar sosyal medyada Ali Koç’un Emre Belözoğlu kararını her tarafta gündeme getirdi. Emre Belözoğlu ile yolların ayrılmasının yanlış bir karar olduğunu dile getiren taraftarlar, “Emre Belözoğlu’nu geri getirin”, “Gitmemesi gereken tek kişi Emre Belözoğlu idi.”, “Fenerbahçe Emre Belözoğlu ile yollarını ayırdığı gün kaybetti” gibi yorumlar yaparak, başkan Koç’u sert sözlerle eleştirdi.

KİMSEYLE ANLAŞAMAYINCA PEREIRA GELDİ
Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe haziran ayı başında Emre Belözoğlu ile yollarını ayırmış, gerisinde 1 ay baştan başa boştaki uluslararası birçok teknik adama öneri götürülmüş, hiçbiriyle uzlaşma sağlanamayınca boşta olan Vitor Pereira’da karar kılınmıştı.

PEREIRA, BELÖZOĞLU’NUN GERİSİNDE KALDI
ÖTE YANDAN Emre Belözoğlu Fenerbahçe ile geçtiğimiz sezonun son 10 maçında takımın başında yer almış ve sarı-lacivertliler 7 galibiyet, 2 birliktelik ve 1 bozgun alarak 23 puan toplamıştı. Yeni sezonda göreve gelen Vitor Pereira ise yine 10 maçlık lig periyodunda 19 puan topladı ve Belözoğlu’nun 4 puan ardından kaldı.

Yorum yapın