FENERBAHÇE HABERLERİ – Aykut Kocaman’dan flaş Alex de Souza sözleri! “O da aynı şeyleri yaşayacak”

Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir’in eski teknik direktörü Aykut Kocaman, Tivibuspor’da katıldığı bir televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Kocaman açıklamasında Fenerbahçe’nin başında olduğu dönemde Alex de Souza ile yaşadıklarını anlattı. Deneyimli çalıştırıcı, Türk futbolunun çok huzursuz bir duruma dürüst gittiğini belirtirken, yaşananlardan hala ders alınmadığının açtını çizdi. İşte Aykut Kocaman’ın o sözleri…

“ALEX AZAMI BENİM ZAMANIMDA OYNADI”

“Ne Valbuena ne Alex ne de diğer bir oyuncuyla ilgili kişisel olarak duygularımın getirdiği olumsuzlukla hareket etme tarafım hiç olmadı. Sportif tarafta çok net rakamlar apaçık. Ben, rakamlara ve gözleme inanıyorum. Alex ile ilgili ben bir şeyler söylesem de bu yaygın bir çete göre organize seziş benimle ilgili yine yapılacak.”

“Alex, en fazla benim zamanımda oynamış, ortalama en fazla gol sayısı, maç sayısı benim dönemimde olmuş. Art niyetli olsam bunlar nasıl olacak?” dedi.

“VALBUENA TRANSFERİNİ BEN İSTEDİM”

“Ben kendi halinde yaşayan bir adamım, cevap devretmek istemiyorum lakin laf lafı açtı. Valbuena transferini ben istedim. Parçalanma döneminde takıma en büyük faydayı sağlayan Valbuena oldu. Ama antrenörlerin istediği düzenli takımdır, o da bir parçası haline geldi.”

“ALEX DE AYNI ŞEYLERİ YAŞAYACAK”

“Bizim işimiz, oyuncularımızdan ve takımımızdan en yüksek verimi alacak uyumu yaratmak. Bazen Alex olur, ara sıra olmaz. Acilen antrenörlük yapıyor, o da aynı şeyleri yaşayacak. Valbuena da bu tarafa geçince yaşayacak.”

“Fenerbahçe gibi milyonları ilgilendiren bir kulübün teknik direktörlüğü görevi verildiğinde milyonlarca insanı mutlu edecek takımı yaratmak için uğraş göstermek gerekir.”

“F.BAHÇE’Yİ YARATICI DİNAMİKLER BİRBİRİNE KARŞI”

“Alex’in, bu organize durum tarafından azıcık kullanıldığını düşünüyorum. Fenerbahçe’nin asıl sorunu; Fenerbahçe’yi yaratici dinamiklerin birbirine karşı olması. Alex ile Aykut Iri’ı karşı karşıya getirmenin, Fenerbahçe’ye nasıl bir katkısı olabilir?”

ALİ KOÇ’A SİTEM

“Ben ayrıldıktan sonra Ali Koç’un benimle ilgili yaptığı şeyler, fazla ağrına gidiyor insanın. Ben, kendi halinde yaşamış bir insanım. Beni, herhangi birisiyle çarpıştırmanın bir anlamı değil. Bunu yapanlara Fenerbahçe’nin dinamiklerinin dikkat etmesi gerekiyor.”

Yorum yapın