FENERBAHÇE HABERLERİ: Ahmet Çakar’dan Vitor Pereira’ya sert sözler! “Abuk sabuk işler yapıyor”

Süper Lig’de Trabzonspor’dan daha sonra Alanyaspor’a da yenilen Fenerbahçe, ligdeki üst üste ikinci maçından mağlup ayrıldı. Sabah Gazetesi yazarı Ahmet Çakar, Fenerbahçe-Alanyaspor maçını değerlendirdi ve teknik direktör Vitor Pereira’ya eleştiride bulundu. İşte o sözler…

Ahmet Çakar: Hoş geldin karışıklık… F.Bahçe’de küçük ufak maalesef karışıklıklar başlıyor. Bunun baş sorumlusu Pereira’dır. ‘Devrimci’ dediler, ‘Büyük taktisyen’ dediler lakin adamın hâlâ ilk 11’i muhakkak değil. Rotasyon adı aşağıda abuk sabuk işler yapıyor. Takımın en formda oyuncusu Valencia, en golcüsü de o, neymiş efendim rotasyonmuş!

71. dakikada oyuna alıyor. Mesut Özil, dünya yıldızı. Kabul iyi oynamıyor lakin 80’den daha sonra oyuna giriyor. İlk yarıya bakıyoruz, Fenerbahçe kanatlara inemiyor, inse bile fena orta yapıyor, set oyununda da yavaş paslaşmalarla 10 Alanyasporlu futbolcunun topun arkasına geçmesine imkân veriyor.
İlk yarıda pozisyon yok. Alanya kaleye ilk şutunu, attığı golde kaydetti.

İkinci yarı Efecan mükemmel fırladı, Szalai onu kaçırdı, Emre muhteşem bir koşuyla önüne gelen topu tek vuruşla ağlara yolladı. Doğrusu bu golden derhal önce Serdar yüzde 100’lük pozisyonu kaçırdı. Top önünde, kaleye 6 metre, kaleci açılmamış lakin çok kötü vurdu. Alanya öne geçtikten daha sonra F.Bahçe birazcık kıpırdadı ve Serdar’ın kafasıyla beraberliği buldu. Doğrusu bu dakikadan daha sonra F.Bahçe kazanabilirdi. Büyük zorlama kurdular ama uzatmalarda Alanya’nın golü geldi. Bu golü amatör takımlar yemez. Sonuçta Fenerbahçe’de işler kötü sırası gelmişken toparlanacak bir başarı alınamadı.
Hakem Halil Umut Meler’in alnından öpüyorum. Etki aşağı kalmadı, çok iyi bir maç yönetti.

Yorum yapın