Fenerbahçe Beko yenilmezlik sersini sürdürdü – Son Dakika Spor Haberleri


Türkiye Sigorta Süper Ligi’nin 5. hafta şansında Fenerbahçe Beko, konuk olduğu Pınar Karşıyaka’yı 100-88 basketbolu öngördü.

Karşılaşmaya konuk İzmir ekibi, Jaylon Marcus Brown ve Astacio’nun bulduğu basketlerle etkili yarışmayı ve ilk kez 7 (2-9) farkla karşılaştı. Daha fazla, Gudurathes’la sayıla sonra Fenerbançe Beko, 5. 12-11 öne geçti. Son uzay McCollum, Jaylon Marcus Brown ve Vittorio Brown’un üçlükleriyle tekrar ele geçirilecek Pınar Karşıyaka, ilk periyodu 8 sayı farkla üstün.

Fenerbahçe Beko yenilmezlik sersini sürdürdü - 1Fenerbahçe Beko’da Wilbekin 27 sayıyla maçın en skorer ismi oldu

İkinci periyoda sarı-lacivertli ekip hızlı başladı. Melih Mahmutoğlu’nun etkili oyunuyla kapatılan farkan Fenerbahçe Beko devre bitimin kala 5 sayılık düştü, dakika düştü: 35-30. Çeyreğin son bölümü ise büyük bir ilerleme yolunda ve skor tabelasında ilerleme yolunda ilerliyor. İzmir ekibi, bitime 1 dakika kala 5 farklı yakalayan sarı-lacililere Kenan Sipahi ile McCollum’un tutukluyla yanıt verdi. Devreye 49-49 beraberlikle girildi.

Maçın “periyodunda Fenerbahçe Beko, etkili bir oyun sergileyip, mücadeleyle açtı. Özellikle Wilbekin’in üçlükleri ve Hayes’in örnekle ilk 5 Davis’in devamındaki en farklı (16) yakalanan sarı-lacivertliler, bu üstünlüğünü devam ettirenliler. Bu haftate, her iki ekibe de sportmenlik dışı ve teknik fauller çalındı, oyuncular arasında sürtüşmeler kaydedildi. Üçüncü maç, 17 sayılık fark bulan Fenerbahçe Beko’nun 83-66 hayırlısıyla bitti.

Son periyotta ev sahibi ekip, oyun ve üstünlüğünü korudu. Wilbekin ile Melih Mahmutoğlu’nun etkili oyunuyla fark çift hanelerin düşürmeyen ve 100 bulan Fener Beko sayı bulan, Pınar Karşıyaka’yı 12 sayı farkla, 100-88 yazın.

Salon: Ülker ve Spor Etkinlik

Hakemler: Erşan Kartal, Alper Altuğ Köselerli, Tolga Edis

Fenerbahçe Beko: Motley 22, Metecan Birsen 2, Hayes Davis 12, Guduric 4, Calathes 7, Şehmus Hazer 2, Wilbekin 27, İsmet Akpınar, Tarık Biberoviç, Samet Geyik, Melih Mahmutoğlu 17, Booker 7

Pınar Karşıyaka: Jaylon Marcus Brown 8, Kuzminskas 15, Astacio 18, Vittorio Brown 12, Kenan Sipahi 14, McCollum 17, Ali Efe Barış, Berkan Durmaz 4, Thomas Akyazılı, Dusan Cantekin, Mert Celep

1. Periyot: 18-26

Devre: 49-49

3. Periot: 83-66

5 faulle çıkanlar: 32.52 Vittorio Brown, 38.29 Jaylon Marcus Brown (Pınar Karşıyaka)


Kaynak : https://www.ntv.com.tr/sporskor/fenerbahce-beko-yenilmezlik-sersini-surdurdu,94ygvrHlG0yjsykYQRNLIw

SMM Panel PDF Kitap indir